Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Muzyka

Red Hot Chili Peppers znów w Polsce

Wiadomość, która zelektryzowała polskich fanów rockowych brzmień. Została ogłoszona nowa trasa RHCP.

 

Niesforni chłopcy z Kaliforni grają już 30 lat, wydali 10 płyt i z pewnością wywołali okrzyki zachwytu u polskich fanów, kiedy ogłosili na swojej oficjalnej stronie: 27 lipca, Warszawa, Bemowo.

Będzie to druga wizyta zespołu w Polsce; ich poprzedni koncert z 2007 roku z Chorzowie, wywołał burzliwą dyskusję. Część uczestników była zawiedziona brakiem starych szlagierów takich jak „Can’t Stop” czy „Give It Away”. Tym razem ma być nieco inaczej. Grupa, promując nowy krążek „I’m With You” wydany w lipcu tego roku, ma zagrać również starsze i lepiej znane fanom utwory.

Koncert funkowo-rockowego zespołu z Anthonym Kiedis’em na czele organizuje Live Nation, agencja zajmująca się na przykład występami Madonny. Nie trzeba zatem wyjaśniać wagi wydarzenia, natomiast z pewnością warto rozważyć zakup biletu. Ceny mieszczą się w przedziale od 200 do 750 złotych, a sprzedaż rusza już 10 grudnia.

Trasa zespołu jest rozpisana do 2013 roku, RHCP mają zagrać między innymi w Holandii, Szwajcarii Hiszpanii czy Gruzji. Dodatkowo, planowane jest powstanie nagrań z koncertów, w tym również z warszawskiego, by można było odtwarzać i na nowo przeżywać z pewnością emocjonujące wydarzenie.

RHCP_logo.jpg