Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Film

Kameralne Lato

Po Jarocinie nadchodzi czas na Radom. Już w sierpniu filmowa stolica Polski przeniesie się właśnie do Radomia. Ogólnopolski Konkurs Filmowy, pokazy, warsztaty i wystawy to tylko część z zaplanowanych na 15–20 sierpnia atrakcji.

KL2011_logo_ pas.jpg

To już 4. edycja festiwalu Kameralne Lato w Radomiu i kolejna okazja, aby wziąć udział w szeregu filmowych wydarzeń na najwyższym poziomie, których ambasadorem jest Anna Mucha. Zgodnie z panującymi trendami wszystkie są całkowicie bezpłatne. Oprócz tradycyjnych pokazów kinowych będzie można wziąć udział w sześciodniowych warsztatach filmowych, podczas których uczestnicy pod okiem profesjonalistów z branży będą realizować krótkometrażowy Kafilm fabularny. Warto zwrócić również uwagę na Pokazy Filmów Odrzutowych HYDE PARK. To szansa, aby obejrzeć projekty, które z różnych względów nigdy nie zostały docenione przez żaden z festiwali filmowych. Zwieńczeniem festiwalu będzie rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego, prezentującego dokonania polskich autorów nurtu kina amatorskiego i niezależnego nie tylko przed szeroką publicznością, ale także fachowym jury.

Zgłoszenia do Konkursu Ogólnopolskiego można wysyłać do 18 lipca 2011, natomiast formularz zgłoszeniowy na warsztaty odbywające się w dniach 15-20 sierpnia wraz z notką świadczącą o zainteresowaniach filmem, należy przesłać na adres: biuro@filmforum.pl. Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie festiwalu: www.kameralnelato.pl