Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Film

Festiwal dokumentu "Planete+ Doc"

Planete+ Doc Film Festival odbędzie się w dniach 8-18 maja 2014 roku w Warszawie i Wrocławiu. Tegoroczna, 11. Odsłona festiwalu to, jak zapowiadają organizatorzy, nie tylko ponad 150 filmów, ale również koncerty, wystawy, debaty.

showtn (1).jpg#chicagoGirl: Facebookowa rewolucja – opowieść o młodej Syryjce wspierającej rewolucję z Chicago Już w najbliższy piątek 8 maja w kinie Iluzjon w Warszawie odbędzie się inauguracja 11. Edycji Planete+ Doc Film Festival. Obrazem otwarcia trzeciego co do wielkości europejskiego festiwalu filmów dokumentalnych będzie „Miara wszechrzeczy” Sama Greena. Opowieść zainspirowana Księgą rekordów Guinnessa przedstawia serię portretów rekordzistów, miejsc i przedmiotów, m.in. najwyższy człowiek świata, czy najstarszy las świata. Projekcji filmu towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo, skomponowana i wykonana przez Brendana Canty, T. Griffina oraz Catherine McRae.

Filmy, które weszły do programu Planete+ Doc Film Festival zostały podzielone na osiemnaście kategorii tematycznych (m.in. Wena i Muza – Free Your Mind, Historie Intymne, Nauki polityczne, LSD: Love, Sex & Dreams). W sekcji „Buntuję się, więc jestem” będzie można zobaczyć m.in. głośny film Joe Piscatellego „#chicagoGirl. Facebookowa rewolucja”. Historia opowiada o charyzmatycznej nastolatce, która za pomocą facebooka współkoordynowała z przedmieścia Chicago rewolucję w Syrii. Na festiwalu nie zabraknie również filmów zaangażowanych w spawy ekologii („Był sobie las”), praw człowieka („Brakujące zdjęcie”), czy edukacji („Alfabet”).

Tegoroczny festiwal to nie tylko filmy dokumentalne, ale również debaty, spotkania z twórcami, wystawy, a także imprezy muzyczne. Gościem specjalnym 11. Planete+ Doc Film Festival będzie reżyser, scenarzysta i producent Michel Gondry znany ze współpracy z gwiazdami estrady Björk, Daft Punk czy Kanye Westem. Podczas wykładu ma opowiedzieć o swoim podejściu do łączenia obrazu i dźwięku.

Szczegółowe informacje na stronie festiwalu: http://planetedocff.pl/