Wolfgang Tillmans – wystawa w Zachęcie

„Zachęta Ermutigung” –  tak brzmi tytuł wystawy fotografa Wolfganga Tillmansa, którą można oglądać do 29 stycznia 2012 roku.

Wystawa dotyczy tematów, które przez ostatnie dziesieć lat najmocniej zajęły artystę, a są to fotografie z serii „paper drops” i „Freischwimmer” oraz wybrane najnowsze prace. Wystawa jest dość nietypowa, ponieważ poza fotografiami można oglądać także pięć prac wideo Tillmansa oraz „truth study center tables”, czyli instalacje na stołach będące połączeniem fotografii z wycinkami prasowymi, fotokopiami czy drukami offsetowymi i ulotkami.

Sam Tillmans znany jest ze swoich eksperymentów z czarno-białymi odbitkami oraz powiększanymi detalami. Fotograf stale poszerza i rozwija sposoby na przedstawienie tematów swych prac. Tworzy nowy język fotografii pokazując zdjęcia i kolaże w formie nietypowych instalacji.

Kuratorką wystawy jest Isabell Malz

Freischwimmer, 2011(c) Wolfgang Tillmans, dzięki uprzejmości Galerie Buchholz, Köln/Berlin

19.11.2011 – 29.01.2012

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki