Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

MiejscaPolecamy

Bielany z nową galerią

Na Bielanach zostało otwarte centrum handlowe, które pod względem liczby sklepów przegoniło Arkadię. 23 maja do grona warszawskich galerii dołączyła Galeria Młociny.

Na terenie pięciopoziomowej galerii o powierzchni najmu ok. 76 tys. mkw. znajduje się około 200 sklepów oraz 36 restauracji. W części rozrywkowej mieści się pierwsze wielosalowe kino na Bielanach – Multikino, posiadające prawie 1000 miejsc. Jest to także jedyne kino w stolicy wyposażone w elektrycznie regulowane fotele, które dostępne są w cenie normalnego biletu. Daje to widzom możliwość wybrania najwygodniejszej pozycji do oglądania filmów. Dla osób spragnionych rozrywki dostępna jest ponadto kręgielnia MK Bowling z siedmioma torami do gry w kręgle. Galeria posiada także usytuowany aż na dwóch poziomach centrum klub Zdrofit, w którym znajduje się jedna z największych sal fitness.

Taras z miejscem do zabaw dla dzieci

Galeria Młociny może pochwalić się nietuzinkową strefą gastronomiczną, znajdującą się na poziomie drugim – w części przeznaczonej dla młodszego klienta dostępne są food-trucki. Sektor restauracji jest połączony z zewnętrznym tarasem z zielonym ogrodem i miejscem do zabawy dla najmłodszych o łącznej powierzchni 2,5 tys. mkw. Na miejscu do dyspozycji klientów lokali gastronomicznych dostępna jest także wewnętrzna przestrzeń do jedzenia wyglądem zbliżona do tych w innych centrach handlowych.

Wejście do nowo otwartej Biedronki

Na terenie galerii znajduje się również najnowocześniejszy w stolicy dyskont Biedronka o powierzchni około 800 mkw.  Jako jedna z sześciu tego typu placówek w Polsce posiada stoisko mięsno-wędliniarskie z ladą chłodniczą. Na miejscu klienci mogą skorzystać również z wyciskarki soku z pomarańczy, a także z samoobsługowej krajalnicy do pieczywa – pierwszego tego typu urządzenia w sieci. Sklep został również zaadaptowany do przestrzeni centrum handlowego – wózki na zakupy nowo otwartej placówki przedsiębiorstwa Jerónimo Martins zostały przystosowane do jazdy schodami ruchomymi.

Kolejka do symulatora bolidu

Centrum handlowe otwarto 23 maja. Pierwsi klienci mogli skorzystać z symulatora bolidu Formuły 1, wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez zwycięzcę 6. edycji polskiej edycji MasterChefa, Mateusza Zielonkę czy wysłuchać panelu dyskusyjnego o modzie, w którym uczestniczyła Joanna Krupa.

Galeria Młociny jest zlokalizowana w niedaleko stacji metra Młociny. Oprócz podziemnej kolejki w okolicy zatrzymują się tramwaje linii 33, 6, 10 i 2, a także autobusy 114, 203, 156, 150, 409, 184, 210, 250, 750, 103, 712, 800 i 511.

GDZIE: ul. Zgrupowania AK „Kampinos” 15;

GODZINY OTWARCIA: pasaż handlowy – od poniedziałku do soboty: 10:00-22:00

                                                                       – w niedziele handlowe: 10:00-21:00

                                         strefa gastronomiczna – od poniedziałku do środy: 10:00-22:00

– od czwartku do soboty: 10:00-23:30

– niedziela: 10:00-22:00