Warsztaty fotografii wielkoformatowej na Woli

Warsztaty fotograficzne, zaplanowane na kwiecień na warszawskiej Woli, nie będą typowym plenerem fotograficznym ani kursem. Organizatorom zależy, żeby każdy mógł intensywnie pracować, korzystając ze sprzętu i materiałów przez nich przygotowanych. Za dwa dni zajęć trzeba zapłacić 500 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 6 kwietnia. W cenę wliczone są materiały wielkoformatowe, chemia itp. do dyspozycji uczestnika. Na miejscu uczestnicy korzystać będą z negatywowej ciemni fotograficznej. Nie trzeba posiadać własnego sprzętu.

gieorgiev.jpgfot. Andrzej Georgiew

Podczas dwóch dni warsztatów „Fotografia wielkoformatowa – architektura i portret” uczestnicy będą mieli okazje pracować na aparacie wielkoformatowym pod okiem profesjonalistów. W programie:

– wprowadzenie teoretyczne i praktyczne, by zapoznać uczestników z techniką wielkoformatową wykorzystywaną w fotografii architektury, pejzażu i przedmiotu,

– wielkoformatowa fotografia portretowa. Zajęcia praktyczne z wykorzystaniem aparatu wielkoformatowego, materiałów Polaroida i negatywów 4×5 Fotografowanie w plenerze i w studio, głównie przy dziennym świetle. Prowadzi Andrzej Georgiew,

– wielkoformatowa fotografia architektury. Technika analogowa i cyfrowa. Warsztat w plenerze industrialnym poprowadzi Juliusz Sokołowski. Uczestnicy zapoznają się z pracą w technice analogowej i cyfrowej z wykorzystaniem przystawki,

– przegląd portfolio. Przegląd prac uczestników pleneru, indywidualne konsultacje i dyskusja.

Termin:
14-15 kwietnia 2012 w godzinach 10-18
Miejsce:
Daylight Studio, zakłady VIS w Warszawie
Koszt:

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona! Zgłoszenia do 6 kwietnia!
Zapisy: kontakt@flatten.pl