Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

MuzykaPolska

Teledysk do najnowszego singla Krzysztofa Zalewskiego

W środę pojawił się na YouTubie teledysk do najnowszego singla Krzysztofa Zalewskiego, Miłość Miłość. Singiel zapowiada nadchodzącą płytę Złoto, która będzie miała swoją premierę 18 listopada 2016 r. i jest drugim albumem w dorobku artysty.

Teledysk do piosenki jest zapisem happeningu, który odbył się 8 października w Krakowie podczas Contemporary Art Festival. W klipie możemy zobaczyć Krzysztofa Zalewskiego, Natalię Przybysz, autora koncepcji – Blue Un Sok Kim, a także publiczność. Tematem happeningu jest relacja. Tak o klipie mówi sam Zalewski: „Próbowaliśmy stworzyć, odegrać metaforę związku odnosząc się do sztuki tworzenia mebli. Czerpaliśmy również bezwstydnie z pięknego happeningu Mariny Abramovic, więc centrum naszej mandali stanowi patrząca sobie w oczy para (Natalia i ja). Na naszych nogach, ramionach, piersiach opiera się konstrukcja, której kolejne elementy misternie dokłada Blue”.

Reżyserem teledysku jest Piotr Onopa, scenariusz został stworzony przez Martę Frączek oraz Piotra Onopę. Produkcją zajęło się Papaya Films, znane między innymi z współprodukcji teledysku do piosenki Jamala, DEFTO. Z nadchodzącej płyty pochodzi także singiel Luka, który ukazał się w maju. Płyta Złoto, wydana przez Kayax Production & Publishing, jest już dostępna w przedsprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.