Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Fotografia

Nie Kodakiem a iPhonem

W poznańskim Starym Browarze, można było podziwiać ponad sto fotografii autorstwa członków polskiej Grupy Entuzjastów Fotografii MobilnejDla tych, którzy nie mogli osobiście zapoznać się z twórczością grupy, przygotowano specjalną galerię zdjęć online.


3.jpgWystawa w Poznaniu cieszyła się dużą popularnością / fot. materiał prasowy


Nie tylko  jakość i fachowość wykonania zdjęć przyciągnęła tysiące oglądających na wystawę Mobilnych, ale również fakt, że wszystkie dzieła zostały zrobione za pomocą tylko i wyłącznie smartfonów. 

 

Radziszewska_Painting-the-view.jpgPainting the view (Poznań, iPhone 3GS) / fot. Małgorzata Radziszewska

Tematem przewodnim, było ukazanie polskich miast widzianych z perspektywy użytkowników sprzętu mobilnego. Zwiedzający mogli podziwiać niezwykłą architekturę Poznania, Krakowa, Warszawy, Sosnowca, Nowego Sącza, Gdańska a także Paryża oraz Kyoto. Każde ze zdjęć przedstawiało oryginalny punkt widzenia przestrzeni miejskiej, w ujęciu poszczególnych członków grupy. Fotografie zostały zrobione przy użyciu m. in. iPhone’a 3 GS, iPhone’a 4S, Samsunga Galaxy S3, HTC Desire HD oraz HTC ONE V.

 

evening.jpgEvening time / fot. Michał Koralewski

 

Michał Koralewski, jeden z założycieli grupy Mobilni oraz jeden z autorów zdjęć, przyznał, że wystawa w Starym Browarze była pierwszą tak dużą inicjatywą Entuzjastów Fotografii Mobilnej w Polsce. Dodał również, że zaprezentowane przez nich fotografie są dowodem na to, że smartfony mogą być świetnym narzędziem do robienia zdjęć. Wystawa była nie tylko pożywką dla oka, ale także doskonałą okazją, żeby, porozmawiać na temat fotografii oraz poznać warsztat pracy fotografa „mobilnego”.

 

Radziszewska_Windmill-on-the-hill.jpgWindmill on the hill (Moraczewo, HTC One V) / fot. Małgorzata Radziszewska

 

Każdy kto jest zainteresowany możliwościami fotograficznymi, jakie oferują współczesne Plakat Mobilnych.jpgsmartfony, może się zapoznać się z pełną galerią, ponad stu zdjęć, dostępną pod adresem: http://grupamobilni.pl/nasze-projekty/mobilne-miasta