Mikołaj Grynberg i „Charaktery” w galerii Leica

Wyjątkowy zestaw aktów zaprezentuje w Galerii Leica znany polski portrecista Mikołaj Grynberg. Fotografie nietuzinkowe, bo skupione na emocjach, a nie goliźnie.

Mikolaj_Grynberg_Charaktery_Leica_Gallery.jpgIlustracja do kalendarza „Charaktery” / fot. Mikołaj Grynberg

Motywem przewodnim cyklu aktów prezentowanych przez autora jest próba ukazania uczucia wstydu towarzyszącego pozowaniu nago przed obiektywem. Artysta stara się stworzyć taką atmosferę, aby fotografowane osoby mimo towarzyszącego im zażenowania zachowały poczucie godności, które będzie im towarzyszyło w czasie sesji. Prezentowane fotografie mają niewiele wspólnego z erotyzmem czy poszukiwaniem piękna formy ludzkiego ciała i skupiają się przede wszystkim na warstwie emocjonalnej związanej z samym pozowaniem. Czy autorowi udało się uciec od sztampowego pokazywania ludzkiego ciała? Można się o tym przekonać obcując face to face z prezentowanymi pracami.

Mikołaj Grynberg jest autorem licznych sesji portretowych wystawianych między innymi w Centrum Sztuki Współczesnej, Fabryce Trzciny czy Galerii Baturo w Bielsku-Białej. Fotografia jest dla niego formą kontaktu z otoczeniem. Na różne sposoby i przy użyciu rożnego rodzaju technik fotograficznych wyraża towarzyszące człowiekowi emocje.

Wystawa fotografii Mikołaja Grynberga jest jednocześnie promocją – wydanego z okazji 15-lecia pisma „Charaktery” – kalendarza ilustrowanego wystawionymi w galerii aktami. Organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy, który będzie miał miejsce 15 listopada o godz. 19.00 w galerii Leica. W imprezie weźmie udział zarówno autor jak i modele.  W trakcie wernisażu można będzie zdobyć kalendarz z autografem autora.

Ekspozycję można oglądać od 16 listopada do 6 grudnia.

Więcej informacji na stronie: www.leicastore.pl