Każdy kadr to dokument – spotkanie z Kubą Dąbrowskim

Rusza trzecia edycja Warszawskich Spotkań z Fotografią Dokumentalną. W tym roku będzie 7 gości. Wszystkie spotkania odbędą się w klubie „Powiększenie”. Pierwsze spotkanie z Kubą Dąbrowskim odbędzie się 15 kwietnia, o godz. 18.00, jak zawsze w poniedziałek.

„Każdy kadr to dokument. Nowe sposoby opisywania współczesności” to temat pierwszego spotkania w ramach III edycji Warszawskich Spotkań z Fotografią Dokumentalną. Kuba Dąbrowski jest dokumentalistą młodego pokolenia odświeżający tematykę i estetykę dokumentu. Autor cyklu tekstów Stopklatka publikowanych w tygodniku „Przekrój” od 2008 roku.

 

155779_4533386859591_1314791476_n.jpgfot. Kuba Dąbrowski

Moderatorem spotkania będzie Andrzej Zygmuntowicz – szef Rady Artystycznej ZPAF i Akademii fotoreportażu. Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia, w klubie Powiększenie, przy ul. Nowy Świat 27, o godz. 18.00. 

Spotkanie z Kubą Dąbrowskim jest pierwszym w tegorocznej edycji Warszawskich Spotkań z Fotografią Dokumentalną. Kolejne odbędą się:

  • 13 maja – Tomasz Lazar, Ulica jako scena życia współczesnego. Fotoreporter młodego pokolenia, laureat World Press Photo 2012, zwycięzca Grand Press Photo 2012, autor eseju fotograficznego „Teatr życia analizującego zderzenie globalizacji z miejscowymi tradycjami w różnych krajach”.
  • 10 czerwca – Tomasz Wiech, Polska jest piękna.
  • 9 września – Mikołaj Grynberg, Zapisy osobiste. Niegdyś fotoreporter, dziś portrecista i dokumentalista nieco nostalgiczny, często czerpiący tematy dokumentalne z osobistych doświadczeń.
  • 7 października – Chris Niedenthal, O powinnościach fotoreportera, od zapisu zwykłości dnia każdego do momentów przełomowych. Fotoreporter dokumentujący schyłkowe lata okresu gierkowskiego, ożywienie społeczne pierwszej Solidarności, stan wojenny, załamanie z wczesnych lat osiemdziesiątych i odrodzenie ducha z końca lat osiemdziesiątych, nadzieje czasu przejściowego i współczesność.
  • 4 listopada – Oiko Petersen, Zobaczyć innego. Dokumentalista młodego pokolenia, autor wystaw Guys. From Poland With Love i Downtown poświęconych szeroko rozumianej inności.
  • 9 grudnia Andrzej Wiktor, Między rzeczywistością a inscenizacją, czyli o współczesnym dokumencie. Fotoreporter związany przez lata z dziennikiem Rzeczpospolita, obecnie wolny strzelec zajmujący się dokumentem i portretem; laureat nagród na najważniejszych polskich konkursach fotografii prasowej.

Dotychczas odbyły się dwie edycje Warszawskich Spotkań z Fotografią Dokumentalną (11 spotkań) z udziałem: Filipa Ćwika, Maćka Nabrdalika, Macieja Jeziorka, Agnieszki Rayss, Jana Brykczyńskiego, Włodzimierzem Krzemińskim, Wojciecha Grzędzińskiego, Przemysława Pokryckiego, Doroty Awiorko-Klimek, Macieja Pisuka i Anny Bedyńskiej.

Partnerem projektu jest klub Powiększenie oraz Centrum Druku i Kopiowania. Patronat medialny objęli: PDF, Akademia fotoreportażu, fotografuj.pl, optyczne.pl, empiktofo.pl.

 

Projekt jest współfinansowany przez Biuro Kultury m. st. Warszawy.

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Paw „królowej” muzyki
Zaimprowizowane w domowym zaciszu studio, lata doświadczenia w pisaniu tekstów...
Tydzień dobrego kina
Hiszpania to nie tylko corrida, flamenco i Almodovar. Kinematografia Półwyspu...
Mysie przyloty i odloty
W dawnym Urzędzie Cenzorskim przy ulicy Mysiej 3, zostanie zaprezentowana...
Wariacje na temat malarstwa polskiego

            Good and bad points...