Familijna sesja zdjęciowa ze Stevem McCurry

Hotpoint zorganizował konkurs fotograficzny zatytułowany „Portrety rodzinne”, w którym rodzina z Polski oraz z 10-ciu innych krajów ma szansę na profesjonalną sesję zdjęciową zrealizowaną przez uznanego na całym świecie fotoreportera Steve’a McCurry. Znany jest on ze zdolności przekraczania granic języków oraz kultur, która pozwala mu na wierne utrwalenie historii ludzkich doświadczeń. Jednak nie tylko sam fotograf stanowi o atrakcyjności wygranej, ale i fakt, że sesja odbędzie się w Nowym Jorku. Dodatkowo wśród uczestników zostanie rozlosowane urządzenie firmy Hotpoint o wartości do 4 tys. złotych.

Steve McCurryNieznana afgańska dziewczyna z obozu dla uchodźców / fot. Steve McCurry

Specjalnie na potrzebę konkursu została utworzona strona internetowa www.family.hotpoint.eu, na której, aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się, a następnie wysłać jedno zdjęcie przedstawiające siebie wraz z rodziną. Nie ma znaczenia, czy jest ona liczna, czy też niewielka. Minimalna liczba osób wynosi dwa; autora zdjęcia i jednego członka rodziny. Także kompozycja oraz inne kwestie techniczne nie będą oceniane. To, co zadecyduje o wygranej to więź ukazana na fotografii. „Najważniejsze jest to, że to Ty i Twoja rodzina” – mówi Steve McCurry w filmiku zamieszczonym na stronie podanej wyżej.

oficjalna strona internetowaOficjalna strona internetowa

Wybrane zdjęcie należy przesłać do 10 października. Do 15 dnia tego samego miesiąca uczestnicy mają możliwość głosowania na dowolną ilość zamieszczonych na stronie fotografii. Pięćdziesiąt z nich, które zostaną najwyżej ocenione, przejdą do finału. W nim czterech członków wraz ze Steve’em McCurry wyłonią jedno, najciekawsze, zwycięskie zdjęcie z każdego kraju. Wyniki będą ogłoszone dnia 3 listopada. Rodziny uwiecznione na wybranych zdjęciach polecą do Nowego Jorku w okresie Bożego Narodzenia.

Czas trwania konkursu: 1 lipca–15 października 2011 r.

Kraje objęte konkursem: Polska, Turcja, Wielka Brytania, Włochy, Czechy, Rumunia, Rosja, Holandia, Ukraina, Hiszpania oraz Portugalia.

Oficjalna strona internetowa: www.family.hotpoint.eu

Filmik, na którym Steve McCurry zachęca do wzięcia udziału w konkursie:

www.youtube.com/watch?v=KcqWRqbcUPE&feature=player_embedded