Fotografia uliczna wychodzi na ulicę

Fotografia streetowa po polsku – to propozycja Fundacji.DOC na styczeń. 18 fotografów i 18 zdjęć do zobaczenia, tym razem w plenerze.

Sytuacje niecodzienne, ale i zupełnie zwykłe, podpatrzone, złapane w obiektywie, jakby od niechcenia – to „street”, coraz popularniejszy nurt w fotografii. Sztuką jest tu spostrzegawczość, wrażliwość i umiejętność zatrzymania w klatce tego, co inni często przegapiają. Jak to robią polscy fotografowie? Można to zobaczyć na kolejnej, zorganizowanej przez Fundację.DOC. w ramach projektu „Street Photography Now” wystawie. Tym razem plenerowej pt. „Fotografia uliczna tu i teraz”. W Galerii Po Prostu będzie można obejrzeć wyselekcjonowany fragment ogromnej  wystawy streetowej. 18 polskich fotografów i 18 zdjęć – nie tylko z Polski, ale z całego świata.

Fotografowie, m.in.: Damian Chrobak, Maciek Dakowicz, Kuba Dargiewicz, Wojciech Grzędziński, Robert Jaworski, Anna Kłosek, Tomasz Kulbowski i Adam Lach, zachwycają wycinkami z życia codziennego naszych miast, na które na co dzień nie zwrócilibyśmy uwagi. Ale pokazują też świat egzotyczny i daleki.

2011_PDF_FOTO_FOTOGRAFIA_ULICZNA_GRZEDZINSKIUpadek cywilizacji. Fot. Wojciech Grzędziński, 22.01.2008 Pakistan, Peszawar

7 stycznia 2012 14:00 – wernisaż wystawy

Galeria Po Prostu