4. Leica Street Photo

Od 19 września do 5 października w warszawskiej Leica Gallery oglądać można prace laureatów czwartej edycji konkursu fotografii ulicznej – Leica Street Photo. Spośród ponad 2650 nadesłanych zdjęć jury wyłoniło 22 zwycięskie fotografie. Wśród laureatów znalazł się także członek działu foto redakcji PDF – Marek Kruk.

marekkruk.jpgFot. Marek Kruk

Pozostałymi finalistami konkursu zostali: Adrian Jaszczak, Adrian Wykrota, Artur Pławski, Igor Pisuk, Klimanjaro Błażejewski, Krzysztof Bednarski, Krzysztof Wójcik, Lucia Pagano, Łukasz Czerniawski, Maciej Fuchs, Marcin Sudak, Marcin Urbanowicz, Mariusz Forecki, Monika Krzyszkowska, Robert Mainka, Wiktoria Wojciechowska, Wojciech Ryziński i Wojciech Fangrat.

Jak przyznaje jeden z członków jury Tomasz Kulbowski, zwycięzcy konkursu zdobyli uznanie komisji przede wszystkim oryginalnością kadrów, które ukazują śmiałą zabawę konwencją. W składzie jury znaleźli się także Joanna Kinowska, Monika Chmielarz, Krzysztof Candrowicz, Maciej Dakowicz, Maciek Nabrdalik, Erik Vroons oraz Wojtek Wieteska.