Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Bez kategorii

Poczta Polska ma Wifi

Wybrane placówki Poczty Polskiej dają dostęp do bezpłatnego bezprzewodowego internetu w zamian za zgodę na wyświetlanie reklam. To efekt współpracy Poczty Polskiej z siecią komórkową Plus oraz firmą Moben.

Z darmowego, bezprzewodowego dostępu do internetu można korzystać w 100 wybranych placówkach Poczty Polskiej zlokalizowanych w  górach, dużych miastach( w Warszawie jest to 25 placówek) i ich okolicach.  Dostęp do internetu będzie możliwy do 18 listopada, ponieważ darmowy Internet jest programem pilotażowym.

Aby skorzystać z Internetu wystarczy wybrać w mobilnym urządzeniu sieć WiFi o nazwie „Poczta Polska” (nie ma żadnych dodatkowych  haseł). Dostęp do każdego hot-spotu będzie jednak możliwy dopiero jeśli użytkownik wyrazi zgodę na wyświetlanie reklam na ekranie swojego urządzenia.

Łącze internetowe w hot spocie zapewniają modemy LTE działające w sieci Plus. Z usługi mogą skorzystać zarówno osoby, które przyjdą skorzystać z usług Poczty Polskiej, jak i inne osoby znajdujące się w zasięgu hot spotu.