Wybiorą mistrza w sztuce prowadzenia sporu

kon.jpgPolscy politycy przekrzykują się i obrażają zamiast debatować. Merytoryczni zaś wypadają nudno. Uczestnicy Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych pokażą, że można mówić ciekawie i z sensem

W zawodach wystartują 32 dwuosobowe drużyny licealistów i studentów. Śmiałkowie będą mieli zaledwie kwadrans na przygotowanie się do słownej potyczki na argumenty. Ważna będzie więc nie tylko retoryczna biegłość, ale i spora erudycja, bo tematy nie są z góry ustalone. Mogą dotyczyć kryzysu w strefie euro albo wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Zwycięzców wybierze jury i zgromadzona na sali publiczność.

– Już teraz wiem, że uczestnicy mistrzostw pokonaliby w debacie niejednego parlamentarzystę – mówi Bartłomiej Brach z Klubu Debat Uniwersytetu Warszawskiego, organizatora zawodów. O potencjale debatujących będzie można przekonać się już 25 i 26 maja w II LO im. Batorego w Warszawie.

Tuż przed zawodami, w piątek 25 maja, odbędą się warsztaty na temat debatowania.

Więcej o mistrzostwach na stronach organizatorów.

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Fotoprezentacje: Łuczak/Dąbrowski
Kalendarzowa wiosna już zdecydowanie minęła, ale po co nam ona,...
2024 – najcieplejszy rok w Europie

Z opublikowanego we wtorek raportu „European State of Climate 2024”...

Wariacje na temat malarstwa polskiego

            Good and bad points...

Słowianie na Eurowizji
TVP potwierdziła, że w tegorocznym konkursie Eurowizji, który odbędzie się...