Wybiorą mistrza w sztuce prowadzenia sporu

kon.jpgPolscy politycy przekrzykują się i obrażają zamiast debatować. Merytoryczni zaś wypadają nudno. Uczestnicy Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych pokażą, że można mówić ciekawie i z sensem

W zawodach wystartują 32 dwuosobowe drużyny licealistów i studentów. Śmiałkowie będą mieli zaledwie kwadrans na przygotowanie się do słownej potyczki na argumenty. Ważna będzie więc nie tylko retoryczna biegłość, ale i spora erudycja, bo tematy nie są z góry ustalone. Mogą dotyczyć kryzysu w strefie euro albo wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Zwycięzców wybierze jury i zgromadzona na sali publiczność.

– Już teraz wiem, że uczestnicy mistrzostw pokonaliby w debacie niejednego parlamentarzystę – mówi Bartłomiej Brach z Klubu Debat Uniwersytetu Warszawskiego, organizatora zawodów. O potencjale debatujących będzie można przekonać się już 25 i 26 maja w II LO im. Batorego w Warszawie.

Tuż przed zawodami, w piątek 25 maja, odbędą się warsztaty na temat debatowania.

Więcej o mistrzostwach na stronach organizatorów.