Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUM

Startuje UW Cup 2015

Ruszyła czwarta edycja akademickiego turnieju UW Cup w halowej piłce nożnej. Rozgrywki po raz kolejny organizowane są przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego i po raz kolejny mają promować zdrowy tryb życia i aktywne spędzanie wolnego czasu.

 

11083613_883293311734340_3519596137585668482_n.jpgźródło: fb.me/UwCup

Drugi rok z rzędu turniej odbywa się w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 48 im. Jana Pawła II- go, przy ulicy Deotymy, w Warszawie. Tym razem jednak zmienił się system rozgrywek. W zawodach udział wezmą 64 zespoły, które podzielone na 8 grup, rozegrają 8 miniturniejów eliminacyjnych. Z każdego z nich 2 najlepsze ekipy utworzą zestaw 16 drużyn w turnieju finałowym.

Podoba mi się idea uniwersyteckiego turnieju piłkarskiego, jako oddolna inicjatywa studencka promująca zdrowy styl życia, amatorskie, lecz pełne zaangażowania podejście do sportu i współzawodnictwa”– twierdzi jeden z debiutantów w tegorocznym turnieju.

Samorząd Studentów stanął na wysokości zadania przy organizacji zawodów. Oprócz sędziów, zapewniona będzie także profesjonalna opieka medyczna, która zadba o zdrowie narażonych na urazy zawodników.

Turniej przeznaczony jest dla studentów I, II oraz III- go stopnia, a także pracowników Uniwersytetu Warszawskiego. Dotychczas rozegrano 3 edycje UW Cup, podczas których każda następna cieszyła się większym zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i kibiców. Zeszłorocznym zwycięzcą jest drużyna Espanoles por Varsovia, która jednak nie wystąpi w tegorocznej edycji UW Cup.

Mistrzostwa Uniwersytetu Warszawskiego trwać będą jeszcze przez niespełna miesiąc. 21 i 22 marca zostaną rozegrane kolejne 4 miniturnieje eliminacyjne, a całe przedsięwzięcie zakończy się 12 kwietnia. Wtedy to odbędzie się turniej finałowy.