Rodzinę się wybiera

rodzina.jpgJeszcze nasi rodzice wzdychali, że rodziny się nie wybiera. Młodsze pokolenia wręcz przeciwnie, lubują się w alternatywach. Single, związki wolne i partnerskie, życie na kocią łapę. Skąd ta zmiana?


O próbach odpowiedzi na te pytania, o walce z konserwatywnym społeczeństwem wieszczącym upadek rodziny mówić będą uczestnicy konferencji naukowej „Nienormatywne praktyki rodzinne”. Młodzi naukowcy rozważać będą współczesne modele rodziny przez pryzmat prawa, psychologii i nauk społecznych. W komitecie naukowym moderującym niemal 50 planowanych referatów zasiadają m.in. prof. Krystyna Slany z UJ oraz prof. Małgorzata Fuszera i prof. Anna Kwak z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW.

 

Konferencji organizowanej przez Doktoranckie Koło Naukowe Gender i Queer towarzyszyć będą warsztaty „Transpłciowa rodzina”, pokaz filmu dokumentalnego oraz impreza, na którą zaprasza Inicjatywa Pomada.

 

Więcej na stronie internetowej organizatorów.

 

Co: Konferencja Nienormatywne praktyki rodzinne

Gdzie: Ośrodek Studiów Amerykańskich, al. Niepodległości 22 Warszawa

Kiedy: 25–26 maja

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Recenzja: ,,Córka” w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej

Na deskach teatru Młyn, usytuowanym w okolicy Starego Rynku, wystawiany...

Michnik wygrał proces
"Jedną trzecią życia poświęcił obronie byłych ubeków" - tak o...
Ostatni (przedwojenny) krzyk mody
Horst P. Horst był jednym z fotografów, którzy mieli wielki...
Zdjęcia Janczaruka w Zielonej Górze
W Zielonej Górze odbędzie się otwarcie wystawy „Ślad Słońca” autorstwa...