Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Fotografia

Podwójna Czułość

Jan Zamoyski, współzałożyciel galerii fotografii Czułość w najbliższy weekend zaprezentuje swoje prace. Tytuł wystawy jest powtórzeniem nazwy galerii. Zapraszamy zatem na „Czułość” w Czułości.

To jedno z wydarzeń w ramach Warsaw Gallery Weekend trwającego od 28 do 30 września. Siedemnaście warszawskich galerii sztuki współczesnej postanowiło połączyć siły i przygotować specjalne wernisaże oraz spotkania.

300904_485508001473505_1985334527_n.jpgfot. Jan Zamoyski

Tak o swojej wystawie pisze Jan Zamoyski:

„Czułość jest galerią, w której mieszkam. Jest grupą młodych artystów. Czułość jest wielkością reagowania na światło. Znajomość czułości umożliwia określenie prawidłowej ekspozycji. Czułość jest cechą. Jest afirmacją wrażliwości. Mógłbym zacząć ten tekst parafrazując Kubę Dąbrowskiego z książki „Western”, i wtedy napisałbym: <>. Może jeszcze bym dodał: <>. Od tamtego czasu jednak zbyt wiele się zmieniło. Od czasu wyboru tego, nad czym będę w życiu pracował. Ale mimo upływu kilku lat to będzie właściwie moja pierwsza wystawa i chciałbym, żeby miała w sobie tamte cechy radykalnej niewinności. Zasadniczo one się nie zmieniły, tylko się postarzały. Zyskały chyba świadomość kulturowego fermentu i dociążone zostały rozbitą głową. Dziś napiszę: <>”.

 

28.09-30.09.12

Jan Zamoyski „Czułość”

Galeria Czułosć

ul. Dąbrowiecka 1A, Warszawa