Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUM

Edukacja w wersji open

Czytanie fotografii, tajemnice Paryża, a może nauka języka arabskiego. To tylko niektóre z kursów, które w nowej edycji oferuje Uniwersytet Otwarty UW.

Misją Uniwersytetu Otwartego UW jest dostarczenie najwyższej jakości usług edukacyjnych przeznaczonych dla osób dorosłych, niezależnie od ich wykształcenia, statusu społecznego czy poglądów społeczno-politycznych.  Kursy prowadzone są przez doświadczonych wykładowców Uniwersytetu Warszawskiego.  Co więcej, udział w kursie to także okazja do zdobycia nowego doświadczenia i uprawnień, gdyż ukończenie kursu jest potwierdzone przez stosowny certyfikat i może być wpisywane w CV. Poprzez udział w Uniwersytecie Otwartym można też wypełnić nadmiar wolnego czasu, zapewnić sobie brakujące kwalifikacje lub po prostu zaspokoić ciekawość.

MTAyNHg3Njg,15152997_15152984.jpg

Wciąż można rejestrować między innymi na zajęcia o poprawności językowej w tekstach użytkowych, polskiej sztuce modernistycznej i współczesnej, czytaniu fotografii czy tajemnicach Paryża. Dostępne są liczne ekspresowe kursy językowe, zarówno z języka angielskiego, jak i bardziej orientalnych, na przykład arabskiego. Pełną listę kursów można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu Otwartego (www.uo.uw.edu.pl). Należy tam także założyć Konto Słuchacza, by móc zarejestrować się na zajęcia. Pierwsze kursy ruszyły już pod koniec stycznia i potrwają do połowy kwietnia. Ceny od 200 do 290 złotych, czyli dość niewiele w porównaniu ze studiami zaocznymi czy podyplomowymi.

Uniwersytet Otwarty UW działa od 2008 roku i jest pierwszym oraz największym tego typu projektem. Dotychczas na kursy zgłosiło się 15 tys. słuchaczy zarejestrowanych na 250 kursach, a szacuje się, że liczba chętnych może się jeszcze powiększyć o kilka tysięcy.

 

Źródło: UW, PAP (grafika)