Czas na działania!

Udana kariera i dobra praca po studiach są możliwe. Uniwersytet Warszawski ułatwia studentom i pracownikom wejście na rynek pracy rozszerzając swój śmiały biznesowy projekt – DELab.

Uniwersytet Warszawski wychodzi z kolejną inicjatywą mającą na celu ułatwienie swoim studentom startu na rynku pracy. Już 12 grudnia o godzinie 10:00 w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej odbędzie się uroczyste otwarcie „Strefy działania DELab UW”. Jest to program, w ramach którego nastąpi rozwój współpracy uczelni ze światem biznesu. Uczestnicy spotkania będą mieli unikatową możliwość porozmawiania z naukowcami pracującymi nad tym projektem, a także z laureatami prestiżowego programu SIMS, z powodzeniem zajmującego się tematyką rozwoju biznesowego. W rozpoczęciu weźmie udział wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. 

strefa-dzialania.pngŹródło: UW

DELab, czyli Digital Economy Lab, to projekt Uniwerystetu Warszawskiego prowadzony we współpracy z firmą Google. Od kwietnia bieżącego roku w jego ramach funkcjonuje „Strefa badania”, w której naukowcy zajmują się analizowaniem wpływu technologii na gospodarkę, naukę i społeczeństwo. Ale od teraz instytucja rozszerzy swoje kompetencje – powstanie „Strefa działania”. Dzięki niej będzie można poszerzyć działalność projektu o wymiar praktyczny tak, aby wspierał on wspierał innowacyjne i przedsiębiorcze inicjatywy. Celem programu jest wymiana między nauką, a biznesem, czyli kształtowanie na Uniwersytecie takich zachowań biznesowych, które przyniosą dobre efekty dla przedsiębiorców. Dzięki wspieraniu i stymulowaniu przedsiębiorczości studenci oraz pracownicy uczelni zyskają doświadczenie cenne w dalszej karierze.

Projekt jest podzielony na dwie strefy: Przestrzeń Wymiany i Kuźnię Start-upów. Pierwsza z nich da możliwość rozwoju i zdobywania kompetencji zarówno naukowcom, którzy będą przedstawiali efekty swoich badań, jak i studentom, którzy będą realizować zamawiane projekty biznesowe. Dzięki Kuźni Start-upów studenci i pracownicy akademiccy mogą łatwiej stworzyć własne przedsięwzięcia biznesowe. Wspomagany jest również ich rozwój, szczególnie tych z dziedziny nowych technologii.

Rozszerzenie projektu DELab to kolejny krok Uniwersytetu Warszawskiego dający zarówno studentom, jak i pracownikom możliwość rozwoju i zdobywania istotnych na rynku pracy kompetencji. Dla każdego, kto planuje karierę zawodową w sektorze samozatrudnienia i ma pomysł na siebie jest to program warty uwagi.

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
W nowy semestr wchodź z apkami

Oto pięć aplikacji, które pomogą ci skupić się, zarządzać sobą...

Gra o Niepodległość
W dzień Niepodległości Muzeum Historii Polski zaprasza na VIII edycję...
Znamy nazwę festiwalu Dawida Podsiadło
Dawid Podsiadło podał niedawno informacje dotyczące jego nowego festiwalu. Znamy...
Juliusz Słowacki, ten złodziej
Gdyby Gombrowicza nie było, należałoby Go wymyślić. Kto inny pokusiłby...