Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Bez kategorii

Weekend bez prądu

Gry planszowe, karciane, RPG, turnieje, prelekcje i duże dawki fantastyki – wszystko to czeka na uczestników kolejnej edycji Bazyliszka: Fantastycznego Festiwalu Gier Bez Prądu. Dwudniowa impreza dla dzieci i dorosłych rozpocznie się 7 lipca w VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Avangarda.

 

W ofercie trzeciej edycji konwentu znajduje się m.in. ponad 400 gier planszowych i karcianych. Mniej doświadczonym graczom zasady pomogą zrozumieć festiwalowi wolontariusze tzw. gżdacze. Głodni rywalizacji będą mogli spróbować szczęścia w planszówkowych turniejach. Organizatorzy proponują również udział w sesjach RPG (ang. role-playing game). Nazywane inaczej grami fabularnymi lub grami wyobraźni, RPG rozgrywają się w fikcyjnym świecie, w którym poszczególni gracze wcielają się w wymyślone postacie i dążą do osiągnięcia założonych z góry celów. Na czas tegorocznego Bazyliszka zaplanowano kilkadziesiąt scenariuszy – opisy poszczególnych sesji można znaleźć na stronie wydarzenia (bazyliszek.ava.waw.pl).

Fani fantastyki wezmą również udział w około czterdziestu prelekcjach i warsztatach. Będzie można m.in. pośpiewać RPG-owe piosenki, podyskutować na temat najnowszego serialu Star Trek i dowiedzieć się, jak zostać mistrzem gry i rozwiązywać problemy w swojej drużynie. Dla fanów Gwiezdnych Wojen Akademia SaberArts przygotowała warsztaty i pokazy walki na miecze świetlne. Uczestnicy konwentu, którzy chcą powalczyć na serio, zmierzą się w nerfowej bitwie Deathmatch, Capture the Flag, Humans vs. Zombies. Zabawę poprzedzi nauka obsługi blasterów.

Bazyliszek. Fantastyczny Festiwal Gier Bez Prądu ( źródło: Google Grafika-materiały do ponownego wykorzystania)

Bazyliszek jest konwentem przeznaczonym zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę z grami – Kids Zone. Aby uczestniczyć w festiwalu, osoby poniżej 18 roku życia będą musiały mieć ze sobą pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Tegoroczny Bazyliszek objęty jest honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy Katarzyny Łęgiewicz.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki Avangarda działające na terenie Warszawy od 2007 roku. Bazyliszek to nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie członków Avangardy. Stowarzyszenie ma na swoim koncie inne konwenty (np. zjAva) oraz wydarzenia (np. „Planszówki na Narodowym”).