Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUM

Bezpieczne mieszkanie studenckie

Ruszyła akcja „Bezpieczny najem”. W jej ramach pośrednicy nieruchomości w sierpniu i wrześniu  pomogą studentom szukać mieszkań.

 

Biura pośrednictwa  w obrocie nieruchomościami zrzeszone w Polską Federację Rynku Nieruchomości (PFRN) rozpoczęły w sierpniu ogólnopolską akcję „Bezpieczny najem”. Akcja skierowana jest głównie do studentów, którzy już w sierpniu i wrześniu rozpoczynają intensywne poszukiwania mieszkań do wynajmu.

Studenci mogą liczyć na wsparcie pośredników, którzy nie tylko pomogą znaleźć odpowiednie lokum, ale także zajmą się doradztwem związanym z zawieraniem umowy najmu. Pośrednicy  sprawdzą tytuł prawny do lokalu, przygotują inwentaryzację mieszkania,  pomogą w ustaleniu warunków najmu oraz sporządzeniu umowy dostosowanej do potrzeb najemcy.

 

logo_BN_dopisek_kolor

 

Tegoroczna kampania po raz pierwszy będzie realizowana w warunkach deregulacji zawodów pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości. PFRN zwraca uwagę , że zmiany te  wiążą się ze wzrostem nierzetelnych pośredników i zarządców.  Dlatego też federacja zachęca do zapoznania się z internetowym Centralnym Rejestrem Pośredników w Obrocie Nieruchomościami PFRN i Zarządców Nieruchomości PFRN.  Rejestr zawiera informacje o osobie wykonującej zawód, m.in. opis jej doświadczenia, wykształcenie i informację o ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. W systemie widoczne są osoby, które posiadają licencję nadaną przez PFRN.

 

Lista biur z całej Polski, które uczestniczą w kampanii będzie dostępna jest  na stronie internetowej PFRN(www.pfrn.pl).