Bar Prasowy w nowym wydaniu

Legendarny Bar Prasowy na nowo otworzył swoje podwoje. Do odwiedzenia zachęcają nie tylko niskie ceny dań, ale również prowadzona działalność społeczno-kulturalna.

Kiedy w 2011 roku bar mleczny przy ulicy Marszałkowskiej 10/16 został zamknięty, a urzędnicy postanowili wynająć lokal w przetargu, działacze społeczni zorganizowali głośną akcję protestacyjną. Miała ona na celu zachowanie dawnej użyteczności lokalu i pokazanie decydentom jak ważne dla lokalnej społeczności są tego typu miejsca. Pod koniec czerwca, po dwóch latach starań udało się na nowo otworzyć Bar Prasowy.

Aktualnie Prasowy chce się stać miejscem otwartym na różnego rodzaju inicjatywy, zarówno artystyczne, jak i te związane z problemami lokalnej społeczności. W swojej krótkiej działalności zdążył już zorganizować kilka wydarzeń, między innymi „Przystanek poezja” przeprowadzony w ramach Festiwalu Kultury Żydowskej Warszawa Singera, podczas którego aktorka Teatru Żydowskiego Joanna Rzączyńska czytała wiersze Grinberga czy też spacer śladami powojennej architektury Śródmieścia. Zainicjowany został również cykl spotkań „Nasze miasto Warszawa”, podczas których eksperci, urzędnicy, działacze społeczni oraz mieszkańcy dyskutują na temat problemów dotykających lokalne społeczności.

Już 14 września legendarny bar mleczny zaprasza na „Prasową Giełdę Płytową”, gdzie swoje stoiska przygotują najlepsze warszawskie sklepy, antykwariaty, dystrybutorzy i niezależne wytwórnie płytowe. Podczas spotkania będzie można zjeść smaczny obiad, wygrzebać płytę ulubionego wykonawcy, obejrzeć film dokumentalny o winylowych płytach oraz posłuchać muzyki w wykonaniu Warsaw City Rockers.

prasowy

Więcej informacji na temat organizowanych wydarzeń przez Bar Prasowy można znaleźć na stronie ich facebooka, bądź wyczytać z broszur rozdawanych w lokalu przy ulicy Maszałkowskiej 10/16.