PolskaWYDARZENIA

Kercelak 2018

Kupcy, gazeciarze i warszawska gwara. Kercelak – święto przedwojennej Woli od 7 do 9 września na Chłodnej.

Wydarzenie swoją nazwą nawiązuje do największego przedwojennego bazaru stolicy. Można było kupić na nim prawie wszystko, produkty spożywcze, karabiny, a nawet tygrysa bengalskiego.

Na festynie wystąpi Trupa Teatralna – Warszawiaki, która odtworzy klimat przedwojennego bazaru. Mieszkańcom przypomni gwarę warszawską i piosenki Grzesiuka. – Kercelak to przede wszystkim niezwykła atmosfera, nawoływania kupców i gazeciarzy, odgłosy kłótni ulicznych przekupek i patrole granatowych policjantów – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

W piątek na scenie pojawią się zespoły czerpiące z kultury ludowej m.in.: Warszawskie Combo Taneczne i Kapela Ze Wsi Warszawa. W sobotę wystąpią Ewelina Lisowska, Poparzeni Kawą Trzy oraz Krzysztof Cugowski.

Na pasjonatów ulicznego jedzenia będzie czekał jarmark z produktami regionalnymi. Dla dzieci przewidziane zostały animacje, dmuchańce, gry podwórkowe oraz pokazy magika, fakira i kataryniarza.

Kiedy: 7-9 września

Gdzie: ul. Chłodna 11

7 września – piątek

Prowadzenie: Piotr Pręgowski