Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

media

Wojna na linii ,,Wprost" – ,,Newsweek"

Medialny szum związany z odejściem z ,,Wprostu” Tomasza Lisa oraz jego niespodziewanym przejściem do konkurencyjnego tygodnika zdążył dopiero co opaść, a już szykują się kolejne zmiany. Tym razem kontratakuje ,,Wprost”, podbierając ,,Newsweekowi” dwóch publicystów –  Andrzeja Stankiewicza oraz Piotra Śmiłowicza.  Do grona felietonistów ekonomicznych dołączy natomiast Ryszard Petru

Stankiewicz i Śmiłowicz zajmowali się komentowaniem bieżących wydarzeń politycznych na łamach ,,Newsweeka”. Stankiewicz w 2011 roku otrzymał nagrodę w plebiscycie MediaTory dla najlepszego publicysty w Polsce. Wspólnie napisali także dwie książki: ,,Zbigniew Ziobro. Historia prawdziwa” oraz ,,Donald Tusk. Droga do władzy”. Jak poinformowała Anna  Pawłowska-Pojawa, PR manager Platformy Mediowej Point Group, współpracę z ,,Wprost” rozpoczną już wkrótce, tuż po wygaśnięciu dotychczasowych zobowiązań. Razem będą pracowali w dziale krajowym.

okładka wprost

Publicyści nie są jedynymi dziennikarzami, którzy zdecydowali się na podobne przejście po zmianach, jakie zaszły na stanowiskach kierowniczych w obu tygodnikach. Od kilkunastu dni możemy zaobserować kolejne przetasowania pracowników pomiędzy redakcjami. Po zwolnieniu Lisa z funkcji naczelnego, ,,Wprost” opuściło aż 21 pracowników, w tym Zbigniew Hołdys, Jacek Federowicz, Magda Gessler i Marcin Meller. W ostatnim czasie ze współpracy z ,,Newsweekiem” zrezygnowali z kolei felietonista Tomasz Jastrun, publicysta Cezary Michalski oraz dziennikarze Bartosz Janiszewski i Krzysztof Kwiatkowski. 

Ryszard Petru, który powiększy skład felietonistów ekonomicznych, jest przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich oraz doradcą ekonomicznym DemosEuropa. Jego felieton będzie można przeczytać już w najbliższym wydaniu ,,Wprostu”.