KULTURA

Praga w obiektywie Tadeusza Rolkego

Do połowy września na Saskiej Kępie można oglądać wystawę Będzie dobrze. Galeria Le Guern prezentuje reporterskie zdjęcia artysty.

Tadeusz Rolke, który rozpoczynał karierę w latach 50., uważany jest za prekursora polskiej fotografii reportażowej, ale znaczną część swojej kariery poświęcił również modzie i zmysłowym sesjom kobiet, m.in. Małgorzaty Braunek i Kory, z którą współpracował przez dłuższy czas tworząc okładki do płyt Maanamu.

fot. zdjęcie z wystawy „Będzie dobrze” autorstwa Tadeusza Rolkego

Tematem jego najnowszej wystawy są reporterskie ujęcia warszawskiej Pragi, a bohaterami pokazywanych fotografii są detale. Artysta uchwycił przedmioty codziennego użytku, wyposażenie domów i typowe elementy praskich podwórek. Będzie dobrze to nawiązanie do wystawy Jutro będzie lepiej sprzed 20 lat, w której artysta prezentował rzeczywistość lat 90. i przemiany, jakie wtedy miały miejsce.

Miejsce: Galeria Le Guern, Warszawa, ul. Katowicka 25
Czas trwania: 10.08. – 15.09.
Wstęp: wolny