EkoWeekend

Chcesz zobaczyć jak tanio i łatwo poddać renowacji stare meble? Może w twojej piwnicy zalegają nikomu już niepotrzebne skrzynki wojskowe? Można z nich zrobić całkiem wygodną sofę! Jak? Tego i wielu innych przydatnych umiejętności możesz nauczyć się już w najbliższy weekend podczas Ekopikniku!

„Daj starym rzeczom nowe życie”– tak brzmi hasło przewodnie Ekopikniku, który odbędzie się w weekend, 8 i 9 września w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie. W programie imprezy znajduje się wiele interesujących warsztatów – od kulinarnych, przez naukę renowacji mebli po kompostowanie i tworzenie ekozabawek.

W gronie osób prowadzących warsztaty znaleźli się blogerzy. Dziewczyny z Mead Ladies zaproszą uczestników na spacery botaniczne i pokażą, jak przygotować dania z roślin miejskich. Majsterki, wspólnie z uczestnikami warsztatów, wykonają ze starych skrzyń wojskowych z demobilu przytulne pufy. Ekipa z Na nowo śmieci zaprezentuje recykling przez duże R – z niepotrzebnych przedmiotów wyczarują to, czego dusza zapragnie – od latawców i maskotek po kosmetyki.

Fundacja ProKarton przygotowała zajęcia, podczas których pokaże m.in. proces czerpania papieru
z kartoników po mleku i sokach oraz produkty, które powstają z recyklingu. Warsztatom towarzyszyć będzie Dźwiękowy Plac Zabaw, czyli projekt muzyczno-teatralny, który przybierze formę koncertu muzyki improwizowanej o charakterze happeningu z ekologicznym przesłaniem. Wśród gości nie zabraknie też przedstawicieli Schroniska Na Paluchu, którzy udzielą wszelkich informacji na temat adopcji czworonogów.

Akcja organizowana jest przez miasto stołeczne Warszawa i instytucję Stołeczna Estrada.

Kiedy: weekend 8-9 września, codziennie w godzinach 10-18
Gdzie: Multimedialny Park Fontann w Warszawie
Wstęp wolny
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1988065007903934/