KULTURAPolecamyTeatr

6 czerwca Moniuszko w Teatrze Wielkim

Z okazji 200. urodzin Stanisława Moniuszki 2019 rok został ustanowiony rokiem kompozytora. Teatr Wielki – Opera Narodowa przyłączył się do obchodów i przygotował program wyjątkowego koncertu preludiowego.

6 czerwca na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej melomani będą mieli okazję wysłuchać najpiękniejszych pieśni Stanisława Moniuszki w wersji symfonicznej w wykonaniu cenionego śpiewaka operowego Tomasza Koniecznego. Znany artysta, bas-baryton, pojawiał się już na scenach największych teatrów operowych, m.in. w nowojorskiej Metropolitan Opera oraz madryckim Teatro Real. Podczas koncertu preludiowego zaprezentuje takie pieśni Moniuszki jak m.in. Kozak, Dziad i baba czy Znasz-li ten kraj. Nie zabraknie również utworów orkiestrowych – Bajki i uwertury opery Paria. Orkiestrę będzie prowadził maestro Grzegorz Nowak.

Wydarzenie należy do cyklu koncertów preludiowych w Teatrze Wielkim, skupiającego się na nieco mniej znanej, niekiedy zaskakującej twórczości kompozytorów wystawianych oper. Bilety, których cena waha się między 25 a 65 zł, można kupić na stronie teatru lub bezpośrednio w kasach.

GDZIE: Teatr Wielki – Opera Narodowa przy placu Teatralnym 1; Sala Moniuszki;

KIEDY: 6 czerwca o 19:00;

ZA ILE: 25 zł za bilet na balkonie II;

od 25 zł do 65 zł na balkonie I;

od 35 zł do 65 zł w amfiteatrze;

od 35 zł do 55 zł na parterze

Możliwość zakupu biletów online na www.teatrwielki.pl

Fot. materiały prasowe