ARCHIWUMUWWYDARZENIA

Warsaw-Beijing Forum 2019 [Patronat Medialny PDF]

Dwa uniwersytety, trzydziestu studentów i pięć dni spotkań oraz warsztatów. Rozpoczyna się VI Warsaw-Beijing Forum organizowane przez Koło Naukowe Prawa i Gospodarki Chin UW.

WBF to konferencja poświęcona wymianie wiedzy akademickiej i doświadczeń biznesowych pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim a China University of Political Science and Law w Pekinie. Co roku ich studenci spotykają się w maju w Warszawie i w październiku w Pekinie, aby wziąć udział w serii spotkań i warsztatów oraz poznać kulturę i historię gospodarzy. W ramach projektu odbywają się nie tylko wymiany studenckie, ale także zawiązuje się współpraca kadry akademickiej obu uczelni z firmami działającymi w Polsce i Chinach.

Szósta edycja wydarzenia rozpoczyna się 20 i potrwa do 24 maja. Jego tegoroczne hasło to „Intelligence Approaching Business”. – Można je rozumieć na dwa sposoby. Chcemy, by młodzież z obu krajów mogła zostać dostrzeżona przez przedstawicieli świata biznesu (…), by „inteligencja” została odkryta. Z drugiej strony, tematem naszych tegorocznych spotkań jest AI, regulacje prawne z nią związane oraz to, jaką rolę odgrywa w biznesie. Wierzymy, że będą to interesujące dyskusje dla naszych gości i uczestników Forum – mówi Dariusz Skotarek, członek zespołu marketingu Warsaw-Beijing Forum.

Część wydarzeń organizowanych w ramach Forum jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.
Magazyn PDF objął VI Warsaw-Beijing Forum patronatem medialnym.

Otwarte wydarzenia w ramach WBF 2019 (TBA):

AI in China – European perspective

22 Maja, godz. 20:15-22:00