Teatr za drobne

Wyjście do warszawskiego teatru to wydatek rzędu przynajmniej kilkudziesięciu złotych, ale 18 maja będzie można kupić bilety na spektakle za 3,50zł.

Dzień Teatru Publicznego został zainicjowany w 2015 roku z okazji 250-lecia istnienia Teatru Narodowego. W tym roku po raz piąty obchodzony jest na terenie całej Polski. Wydarzeniu towarzyszy akcja „Bilet do teatru za 350 groszy” do której przyłączyło się szesnaście warszawskich scen. Z tej okazji w sobotę 18 maja w kasach wybranych teatrów będzie można kupić bilety na wybór spektakli, granych do 24 maja za symboliczne 3,50 zł. Będą to m.in.:

21.05 o 19:00 – „Kordian” w reżyserii Jana Englerta w Teatrze Narodowym przy placu Teatralnym 3 – Premiera spektaklu na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego odbyła się w 2015 roku w dniu 250. rocznicy powstania Teatru Narodowego. Sztukę wyróżnia to, że współtworzy ją prawie cały zespół teatru i, zdaniem krytyków, zerwanie z tradycyjnym sposobem wystawiania Słowackiego przy jednoczesnym oddaniu hołdu poprzednim interpretacjom dramatu

18.05 kasa jest czynna od godziny 11:00

22.05 o 19:30 – „Trans-Atlantyk” w reżyserii Artura Tyszkiewicza w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza przy ulicy Jaracza 2 – Spektakl na podstawie powieści Witolda Gombrowicza pod tym samym tytułem został przygotowany z okazji 90-lecia istnienia teatru. Sztuka została nagrodzona trzema równie cennymi nagrodami za role męskie na XIII Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim.

18.05. kasa jest czynna od godziny 11:00

23.05 o 19:30 – „Plastiki” w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy przy placu Defilad 1 – Adaptacja sztuki Mariusa von Mayenburga skupia się na ukazaniu świata współczesnych mieszczan. Opowiada o zapracowanym małżeństwie – Michaelu i Urlike, którzy z powodu braku czasu zatrudniają pomoc domową, co staje się przyczyną eskalacji konfliktów podających w wątpliwość stan relacji rodzinnych i wyznawanych wartości.

18.05. kasa jest czynna od godziny 12:00

Nie istnieje możliwość zamówienia biletów w cenie specjalnej przez internet. Przy planach zakupu należy wziąć pod uwagę godziny otwarcia kas i możliwe kolejki spowodowane dużym zainteresowaniem inicjatywą.

WIĘCEJ INFORMACJI NA: http://www.dzienteatrupublicznego.pl/#2019

Fot. materiały prasowe (próba do spektaklu „Kordian” w Teatrze Narodowym)