Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

KULTURAPolecamyTeatr

Teatr za drobne

Wyjście do warszawskiego teatru to wydatek rzędu przynajmniej kilkudziesięciu złotych, ale 18 maja będzie można kupić bilety na spektakle za 3,50zł.

Dzień Teatru Publicznego został zainicjowany w 2015 roku z okazji 250-lecia istnienia Teatru Narodowego. W tym roku po raz piąty obchodzony jest na terenie całej Polski. Wydarzeniu towarzyszy akcja „Bilet do teatru za 350 groszy” do której przyłączyło się szesnaście warszawskich scen. Z tej okazji w sobotę 18 maja w kasach wybranych teatrów będzie można kupić bilety na wybór spektakli, granych do 24 maja za symboliczne 3,50 zł. Będą to m.in.:

21.05 o 19:00 – „Kordian” w reżyserii Jana Englerta w Teatrze Narodowym przy placu Teatralnym 3 – Premiera spektaklu na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego odbyła się w 2015 roku w dniu 250. rocznicy powstania Teatru Narodowego. Sztukę wyróżnia to, że współtworzy ją prawie cały zespół teatru i, zdaniem krytyków, zerwanie z tradycyjnym sposobem wystawiania Słowackiego przy jednoczesnym oddaniu hołdu poprzednim interpretacjom dramatu

18.05 kasa jest czynna od godziny 11:00

22.05 o 19:30 – „Trans-Atlantyk” w reżyserii Artura Tyszkiewicza w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza przy ulicy Jaracza 2 – Spektakl na podstawie powieści Witolda Gombrowicza pod tym samym tytułem został przygotowany z okazji 90-lecia istnienia teatru. Sztuka została nagrodzona trzema równie cennymi nagrodami za role męskie na XIII Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim.

18.05. kasa jest czynna od godziny 11:00

23.05 o 19:30 – „Plastiki” w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy przy placu Defilad 1 – Adaptacja sztuki Mariusa von Mayenburga skupia się na ukazaniu świata współczesnych mieszczan. Opowiada o zapracowanym małżeństwie – Michaelu i Urlike, którzy z powodu braku czasu zatrudniają pomoc domową, co staje się przyczyną eskalacji konfliktów podających w wątpliwość stan relacji rodzinnych i wyznawanych wartości.

18.05. kasa jest czynna od godziny 12:00

Nie istnieje możliwość zamówienia biletów w cenie specjalnej przez internet. Przy planach zakupu należy wziąć pod uwagę godziny otwarcia kas i możliwe kolejki spowodowane dużym zainteresowaniem inicjatywą.

WIĘCEJ INFORMACJI NA: http://www.dzienteatrupublicznego.pl/#2019

Fot. materiały prasowe (próba do spektaklu „Kordian” w Teatrze Narodowym)