Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Bez kategoriiMiejscaPolecamyShare'ujemy

PSYjaciele, czyli warszawiacy zwierzakom

Z inicjatywą pomocy bezdomnym zwierzętom wyszła grupa PSYjaciele. Zachęca ona warszawiaków do przekazywania schroniskom i fundacjom artykułów niezbędnych im do funkcjonowania.

Wolontariusze zachęcają mieszkańców Warszawy do przekazywania uczestniczącym organizacjom (m.in. Schronisko na Paluchu, Fundacja dla Szczeniąt Judyta, Fundacja Azylu pod Psim Aniołem) produktów „pierwszej potrzeby”, m.in. posłań, karm specjalistycznych i środków czystości. Rzeczy można oddawać do lutego w dwunastu urzędach warszawskich dzielnic. Adresy jednostek i listy potrzebnych produktów znajdują się na facebookowym fanpage’u „PSYjaciele – warszawiacy zwierzakom”. Pierwsze paczki trafią do organizacji uczestniczących w akcji już przed świętami.

Poza dostarczeniem potrzebnych produktów do urzędów, wolontariusze zachęcają także do odwiedzenia schroniska na Paluchu i wyprowadzenia psów na spacer – mile widziane są zarówno jednorazowe, jak i regularne wizyty.

Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami umieszczonymi pod adresem http://www.napaluchu.waw.pl/wolontariat/pomoc_w_spacerach/.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Urzędu m.st. Warszawy.

Więcej informacji na stronie https://www.facebook.com/PSYjacieleWarszawiacyZwierzakom/