Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

FilmKULTURAWYDARZENIA

Filmowy tydzień

Maj upływa pod znakiem kina. Po sukcesie Zimnej wojny Paweł Pawlikowski powraca z Cannes jako najlepszy reżyser. W Warszawie właśnie zakończył się Millennium Docs Against Gravity Film Festival. Ale to jeszcze nie wszystko. Ten tydzień zapowiada się równie obiecująco!

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Żydowskie Motywy
23.05-27.05.2018

Już w środę rozpocznie się 14. edycja jednego z największych w Europie festiwali kina poświęconego tematyce żydowskiej. Stowarzyszenie „Żydowskie Motywy” we współpracy m.in. z Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” w kinie Muranów wyświetli ponad 30 produkcji, które będą poruszały temat tożsamości żydowskiej
i doświadczenia żydowskiego na przestrzeni dziej
ów. 

źródło: http://jewishmotifs.org.pl/

 

Chcemy, aby dzieła kinematograficzne na tematy żydowskie docierały zwłaszcza do młodej widowni, która stoi dziś również przed trudnymi problemami współczesności jak terroryzm, nietolerancja i nienawiść – mówi organizator. Dodatkiem do festiwalu będą warsztaty „Jak zbudować relację z bohaterami filmu dokumentalnego”, które poprowadzi izraelski dokumentalista Barak Heymann, oraz warsztaty kulinarne poświęcone kuchni Romaniotów i szabatowemu gotowaniu. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny – wejściówki można odbierać od 21 maja w kasach kina Muranów. Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji. Wstęp na uroczystość otwarcia i zamknięcia festiwalu wyłącznie z zaproszeniami.
Więcej informacji: http://jewishmotifs.org.pl

źródło: http://www.dkkadr.waw.pl/warsaw-short-framing-9/

Warsaw Short Framing 24.05.2018

Dom Kultury KADR na Mokotowie zaprasza na kolejną odsłonę „krótkiego kadrowania”. Tym razem organizatorzy zapraszają do zmierzenia się z czterema krótkometrażowymi filmami, dotyczącymi przełomów w życiu głównych bohaterów. Będzie o samobójcy,
o bulimiczce,
o dorastającym duńskim chłopcu i sądzie ostatecznym. Seans odbędzie się w sali widowiskowej przy ul. Gintrowskiego 32. Start o 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak wcześniej należy zarezerwować bilet przez portal biletyna.pl.
Więcej informacji: http://www.dkkadr.waw.pl/warsaw-short-faming/


Nocny półmaraton kinofilski
25.05.2018

Za co kochamy kino? Próbując odpowiedzieć na to pytanie, kino U-Jazdowski organizuje noc miłości do kina. Półmaraton rozpocznie się o 20:00 dyskusją, do której pretekstem będzie treść książki Nowa kinofilia: przestrzenie i afekty napisanej pod redakcją Karoliny Kosińskiej i Pauliny Kwiatkowskiej. O 21:30 projekcja filmu Szalony Piotruś, a o 23:30 Kung Fury: Pięści czasu. Wstęp wolny.
Więcej informacji: http://u-jazdowski.pl/kino/repertuar/nocny-polmaraton-kinofilski

źródło: http://u-jazdowski.pl/kino/repertuar/nocny-polmaraton-kinofilski
źródło: http://u-jazdowski.pl/kino/repertuar/nocny-polmaraton-kinofilski