Trzecia edycja Migawek "U Artystów"

Dwudziestu młodych fotografów prezentuje swoje zdjęcia na wystawie w klubokawiarni „U Artystów” w Warszawie. 3 czerwca odbył się wernisaż prac, poprzedzony debatą na temat młodej fotografii polskiej.

To już trzecia edycja warsztatów zorganizowanych dla młodych twórców przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, która została uwieńczona wystawą. Autorzy przez kilka miesięcy realizowali własne projekty pod okiem mistrzów oraz brali udział w spotkaniach otwartych, by później podzielić się rezultatami swojej pracy z szerszą publicznością. Ich zdjęcia to przede wszystkim fotografia dokumentalna i społeczna.

W poprzedzającej wernisaż debacie wzięli udział Joanna Kinowska (Zachęta Narodowa Galeria Sztuki), Jakub Śwircz (Fundacja Archeologia Fotografii), oraz Maja Dąbrowska (PONCZ Magazine). Spotkanie poprowadził Krzysztof Pacholak z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. Goście byli pytani m.in. o pojęcie młodej „polskiej fotografii” oraz o rady dla debiutantów: gdzie powinni szukać miejsca dla swoich zdjęć, skąd czerpać wiedzę i inspiracje. Cała trójka gości podkreślała, że warto przede wszystkim dzielić się swoimi zdjęciami ze światem: brać udział we wszelkiego rodzaju konkursach fotograficznych, wymieniać doświadczenia z innymi fotografami, pokazywać swoje zdjęcia znajomym.

Wystawę można oglądać do 24 czerwca.

migawki7.jpgGoście debaty wraz z prowadzącym (od lewej Krzysztof Pacholak, Maja Dąbrowska, Jakub Śwircz i Joanna Kinowska)