Źródło: Lime Polska/ Fanpage

Elektryczne hulajnogi opanowały warszawskie chodniki

Na stołecznych chodnikach zapanował jeszcze większy pośpiech niż zwykle. Wśród pieszych co jakiś czas śmignie ktoś na hulajnodze Lime. Czy to kolejny sposób na walkę z zanieczyszczaniem środowiska, czy tylko chwilowa moda na miejski gadżet?

 

Od sześciu lat Warszawiacy mogą poruszać się po mieście miejskimi rowerami Veturilo. W październiku pojawiła się dla nich alternatywa. Amerykańska firma Lime wprowadziła na polski rynek możliwość wypożyczania hulajnóg elektrycznych. Dzięki wbudowanemu silnikowi elektrycznemu hulajnoga nie wymaga ciągłego odpychania się jedną nogą.

Źródło: Lime Polska/ Fanpage

Przed pierwszym wypożyczeniem hulajnogi należy pobrać na swój telefon bezpłatną aplikację „Lime”. Założenie konta jest bardzo proste, wystarczy podać swój numer telefonu lub zalogować się przez Facebooka. Kolejnym krokiem jest pozwolenie aplikacji na śledzenie naszej lokalizacji, dzięki czemu będziemy mogli znaleźć hulajnogi z okolicy. Ostatnim etapem jest dodanie numeru swojej karty kredytowej lub debetowej.

Na mapie dostępnej w aplikacji wyświetlają się hulajnogi dostępne w okolicy oraz ich poziom naładowania przeliczany na liczbę możliwych do przejechana kilometrów. Najdłuższy dystans, jaki można pokonać, to 30 km. Aplikacja pozwalana na prześledzenie łącznej liczby przejechanych kilometrów, przejazdów oraz spalonych kalorii. Możemy również prześledzić historię swoich przejazdów oraz doładować swój „portfel” na zapas, ustawiając automatyczne popieranie pieniędzy z naszego konta. W momencie, gdy zawartość wirtualnego portfela spadnie do 0 złotych, aplikacja automatycznie doładuje konto. Do wybrania są trzy opcje cyklicznego doładowania: za 50, 100 oraz 250 złotych. Samo odblokowanie hulajnogi kosztuje 2 złote, każda kolejna minuta 50 groszy.

Wypożyczenie hulajnogi zaczyna się od momentu zeskanowania kodu umieszczonego na kierownicy przy użyciu aplikacji. Po zakończeniu jazdy jesteśmy informowani, ile zaoszczędziliśmy na wydzielaniu dwutlenku węgla wybierając taką formę transportu.

Hulajnogi Lime nie mają swoich stacji, dlatego można zostawić je w dowolnym miejscu w mieście. Pod koniec dnia są zbierane przez Lime Juicer’a, którym może zostać każdy użytkownik aplikacji. Jedno ładowanie trwa od 4 do 7 godzin, w zależności od stopnia jej rozładowania.

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
„Dom na weekend”: gęsta atmosfera niemieckiego domu
W swoim najnowszym filmie Hans-Christian Schmid pokazuje, jak skomplikowane i...
Hiszpański finał Ligi Mistrzów

Real i Atletico – to te dwie drużyny powalczą ze...

Kampanie "beauty" już nie takie piękne
Pierwsze skojarzenie z reklamą kosmetyków? Piękna aktorka lub top modelka,...
Skąd się wzięli paparazzi?
Stoppa wsiada do samochodu. Dostał info, że jest okazja sfotografować...