MuzykaWYDARZENIA

Koncertowa jesień – zagraniczni artyści

Jesień już za rogiem, a wraz z nią trasy koncertowe zagranicznych artystów, które zahaczają o Polskę. Między zabieganiem związanym z początkiem roku akademickiego, pracą czy spotkaniami towarzyskimi warto przyjrzeć się, co oferują warszawskie kluby na muzyczne popołudnia i wieczory. Zapraszamy na krótki przegląd najciekawszych imprez nadchodzących miesięcy.

1. Aurora – 12.09 Proxima

Młoda norweska wokalistka przyjeżdża do Polski promować swoją płytę „All My Demons Greeting Me As a Friend”. Obdarzona delikatnym głosem 20-latka samodzielne komponuje wszystkie utwory, jest także samoukiem w grze na pianinie.

Słysząc na żywo w Proximie subtelne dźwięki electro pop będzie można oczami wyobraźni zobaczyć odległe, skandynawskie fiordy.

AuroraAksnes1103a
źródło: www.standard.co.uk
  1. The Wall Live Orchestra – Pink Floyd Tribute – 22.09 Hala Koło

Włoski tribute band jednego z najważniejszych zespołów rockowych w historii wystąpi po raz pierwszy na polskiej scenie. Symfoniczne show z udziałem orkiestry, grą świateł oraz filmem w tle będą wspaniałą okazją do spotkania z muzyką Floydów na żywo.

1. The Baseballs – 28.09 Stodoła

Choć od debiutanckiej płyty minęło już ponad siedem lat, cover band z Niemiec nie próżnuje i przyjeżdża do Polski z nowym, zapowiadanym na koniec lata materiałem. Ich muzyczna twórczość to klimat lat 50. i 60. – taneczny rock and roll ujęty we współczesnych piosenkach. Załóżcie wygodne buty i zapraszamy na klubowy parkiet!

TheBaseballs
źródło: bahalwan.de
  1. Passenger – 5.10 Palladium

Michael Rosenberg, artysta znany z przeboju „Let her go” po raz drugi zagra nad Wisłą. Autor płyty „Whispers”, wydanej w 2014 roku, zaprezentuje znane utwory, ale także piosenki zapowiadające nowy, zaplanowany na jesień album. Brytyjczyk będzie trzymał się melancholijnych tonów, ale na pewno zaskoczy swoich fanów świeżymi aranżacjami z nadchodzącej płyty.

1. Korpiklaani – 25.10 Proxima

Fiński zespół folk-metalowy jadąc z Pomorza na Śląsk, zahaczy o Warszawę. Muzycy nie odwiedzają Polski po raz pierwszy – grali m. in. Na Woodstocku czy na nieistniejącym już Seven Festiwalu w mazurskim Węgorzewie. Swoją trasą promują wydany w maju 2015 roku album „Noita”.

korpiklaani2_new
źródło: new.firlej.wroc.pl
  1. Crystal Fighters – 2.11 Palladium

Zespół, który w swojej muzyce łączy folk z muzyką elektroniczną zaistniał supportując na koncertach grupę Foals. Muzycy mają na swoim koncie dopiero dwa krążki, jednak już są znani z przepełnionych energią i zabawą koncertów. Warto wybrać się do Palladium i przekonać się o tym na żywo.

1. White Lies – 3.11 Palladium

Brytyjskie trio znane z przebojów takich jak „From the Stars” czy “Bigger Than Us” zagra na dwóch koncertach w Polsce – w Gdańsku i Warszawie. W planach jest promowanie zapowiedzianej płyty, jednak na pewno nie zabraknie utworów znanych z poprzednich albumów tej wyjątkowej grupy, łączącej w swojej muzyce styl indie rock, synth pop i post punk.

white lies
źródło: bbc.co.uk
  1. Archive – 19.11 Torwar

11 muzyków, 14 albumów, w tym jeden z dodatkiem filmowym. Grupa, którą można nazwać już legendarną, przyjeżdża do Polski promować ostatnie albumy – „Restriction” i „The False Foundation”, którego premiera jest zapowiedziana na 7 października. Jest to wspaniała wizytówka ponad dwudziestoletniej działalności – połączenie trip hopu z rockiem progresywnym i muzyką elektroniczną.

1. Bastille – 24.11 Torwar
    Wrzesień to dla fanów brytyjskiej formacji miesiąc pod znakiem „Wild World” – nowego albumu muzyków z Londynu. Pop-rockowy zespół znany jest z takich utworów jak „Pompeii”, „Things We Lost In Th Fire”, „Off The Night” i przyjeżdża do Polski nie po raz pierwszy – ostatnim razem zawitał na tegorocznym festiwalu Open’er w Gdyni.
  1. Cigarettes After Sex – 16.12 Hybrydy

Zespół pojawił się nad Wisłą już w lipcu, jednak po wyprzedanych koncertach postanowił wrócić do polskiej publiczności. Przeboje grupy takie jak „Nothing’s Gonna Hurt You Baby” stanowią jej wizytówkę od rozpoczęcia działalności w 2008 roku. Melancholijne utwory poruszą każdego, dlatego warto wyciągnąć na ten koncert znajomego z najbardziej buntowniczym gustem muzycznym.

cigarettes
źródło: cigarettesaftersex.bandcamp.com