PolskaWYDARZENIA

Weekend po warszawsku

Stolica w ciągu całego roku otwiera przed mieszkańcami wiele możliwości spędzania wolnego czasu.  Nasza redakcja przygotowała trzy propozycje niestandardowych atrakcji, które odbędą się już w ten weekend w Warszawie. Jak spędzić wolny czas w ciekawy sposób? Oto nasze propozycje.

1. Wieczorny spacer z adrenaliną po Łazienkach Królewskich

W ciągu dnia ogrody Łazienek Królewskich są świetnym miejscem na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Minirejsy gondolą są atrakcją dla zakochanych, a Koncerty Chopinowskie są stałym punktem miłośników muzyki klasycznej. Nocą Łazienki Królewskie odkrywają przed odwiedzającymi wiele tajemnic. „Gdzie w Łazienkach ucztowały kiedyś wampiry? Dlaczego należy uważać tu na raki? Gdzie w Łazienkach od niedawna znajduje się Nowa Palmiarnia?” Na te i wiele więcej pytań odpowie Aleksander Łamek w trakcie wieczornego spaceru z adrenaliną. Zamierza skupić się na mniej znanych miejscach parku, których wielu turystów nadal nie odkryło. To nie będzie zwyczajny spacer. Dla wielu uczestników park w Łazienkach zmieni swoje oblicze, a każdy kolejny spacer z rodziną będzie odbywał się w atmosferze większej świadomości tego miejsca.

źródło: strona wydarzenia na Facebooku

Wydarzenie odbędzie się w piątek 8 czerwca o godzinie 19.30.

Link do wydarzenia: https://web.facebook.com/events/220598812017577/

1. Wymiennik Grochowski

Akcja działa prężnie w każdą drugą sobotę miesiąca. Jest to nic innego jak sąsiedzka wymiana przedmiotów, ale bez użycia pieniędzy. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto posiada rzecz, którą chciałby zamienić na coś innego. Mogą to być książki, płyty CD, buty, ubrania lub nawet jedzenie domowej roboty. Kiedy uczestnik akcji przynosi swoje rzeczy i wymienia je na kupony. Każda rzecz równa się otrzymaniu jednego kuponu niezależnie od wartości. To znaczy, że każdy przedmiot „kosztuje” jeden kupon. Wymiennik Grochowski to miejsce, które nieco przypomina słynne za granicą garażowe wyprzedaże. Różnica polega na tym, że wszystko znajduje się w jednym miejscu i nie obraca się gotówką. Z pewnością można natrafić na perełki, zaskakujące przedmioty i — co najważniejsze — poznać ciekawych ludzi i zawrzeć nowe znajomości.

źródło: strona wydarzenia na Facebooku

Wymiennik odbędzie się 9 czerwca w godzinach 10.30–14.30 w Centrum Społecznym Paca 40.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy dokonać krótkiej rejestracji w celu określenia ilości przedmiotów, a także oszacowania liczby uczestników. Formularz znajduje się na stronie wydarzenia.

1. Warsaw Vegan Picnic

W zestawieniu nie mogło zabraknąć też czegoś specjalnie dla wegan. Łatwo zauważyć coraz większą ilość wydarzeń z nimi związanych. Tym razem zapraszamy na specjalną akcję grupy Warsaw Social, której celem jest pomoc społeczności międzynarodowej w integracji ze społecznością lokalną. Warsaw Vegan Picnic to nie tylko miejsce, w którym można spróbować wegańskiej kuchni oraz zagłębić się w samą ideologię. To czas, w którym poznaje się nowych, interesujących i otwartych ludzi, którzy dodatkowo podzielą się z innymi tym, co sami przygotowali. Na każdego czeka wiele atrakcji, takich jak gra w siatkówkę, frisbee, piłkę nożną, szachy czy gry terenowe. Wszystko w akompaniamencie letniej muzyki. Organizatorzy mają na celu zmianę poglądu na temat weganizmu — niech nie kojarzy się jedynie z hummusem czy tofu. Każdy przynosi jakieś danie lub przysmak i dzieli się z innymi. Tym samym może próbować potraw przygotowanych przez innych gości. Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne i nie wymaga rejestracji.

źródło: strona wydarzenia na Facebooku

Zapraszamy wegan i wszystkich, którzy lubią odkrywać nowe smaki. Piknik odbędzie się w sobotę 9 czerwca w godzinach 13.00-16.00 w Parku Skaryszewskim.

Link do wydarzenia: https://web.facebook.com/events/2051620215122596/

.