Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Bez kategoriikulturaKULTURATeatrUWWYDARZENIA

Spektakl w kinie

Samorząd UW i Multikino zapraszają na cykl wydarzeń, dzięki któremu widz przeniesie się na salę Teatru Narodowego w Londynie.

National Live Theatre to cykl, w którym na ekranach kin wyświetlana jest retransmisja spektakli i chociaż akcja trwa od stycznia to zakończenie sezonu zapowiada się równie dobrze. Organizatorzy zaprezentują znane sztuki takie jak Makbet czy Hamlet.

7 czerwca premierowo wyświetlany będzie spektakl Kotka na gorącym blaszanym dachu opowiadający historię rodziny, w której dominuje kłamstwo. Sztuka wystawiana jest na podstawie dramatu Tennessee Williamsa w reżyserii Richarda Brooksa. W rolach głównych: Sienna Miller oraz Jack O’Connell.

Źródło: Multikino.pl

21 czerwca dla widzów przygotowano również pokaz premierowy, tym razem sztuka poświęcona wydarzeniom historycznym. Juliusz Cezar to spektakl, który wbrew pozorom nie dotyczy rzymskiego dyktatora, a spiskowców.

27 czerwca na ekranach kin Makbet Williama Szekspira. W głównych rolach Rory Kinneari Anne-Marie Duff.

27 września sezon zakończy znany z serialu Sherlock Benedict Cumberbatch w tytułowej roli w Hamlecie.

Każdy pokaz rozpoczyna się o godzinie 19 i opatrzony jest polskimi napisami. Dla studentów oraz doktoratów UW po okazaniu legitymacji przysługuje prawo zakupienia biletu w niżej cenie – 28 złotych. Oferta realizowana jest w trzech kinach w Warszawie: Multikino Złote Tarasy, Multikino Ursynów oraz Multikino Targówek.