Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

KULTURA

Wielokulturowe miasto

Pod Pałacem Kultury i Nauki zapanowała wielokulturowość i jedność, w towarzystwie rytmicznej muzyki. A to wszystko za sprawą trwającego festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Na muzycznej scenie spotkać można artystów między innymi z Nigerii, Senegalu i Etiopii. 

Festiwal Skrzyżowanie Kultur został zainicjowany w 2005 roku przez władze Stolicy. Przez lata swojej działalności stał jednym z największych wydarzeń w Polsce, które jednoczy i łączy osoby z różnych państw. W tym roku organizatorzy postawili na zapoznanie uczestników z kulturą Afryki.

Podczas festiwalu potrawy z różnych zakątków świata serwuje restauracja Kuchnia Konfliktu, która na co dzień jest miejscem spotkań różnych kultur.

W swoim założeniu ma łączenie gastronomii z działalnością społeczną. Za cel stawia sobie przełamywanie negatywnych i krzywdzących stereotypów na temat uchodźców.

Oprócz koncertów organizatorzy przygotowali wiele atrakcji między innymi przedpremierowy pokaz jednego z odcinków cyklu dokumentalnego Szlakiem Kolberga emitowanego na TVP Kultura. Tym razem główną bohaterką będzie Bronisława Chmielowska – wybitna śpiewaczka pochodząca z okolic Lwowa.

 

Źródło: Strona organizatora (http://festival.warszawa.pl/galeria/)
Autor: Radek Zawadzki

Dokładny program koncertów znajduje się na stronie organizatora http://festival.warszawa.pl/program/

Bilet na koncert – 40 zł

Karnet upoważniający do wejścia na wszystkie koncerty – 150 zł

Do 22 września bilety będą do nabycia w namiocie festiwalowym w godzinach 16:00-20:00 oraz na portalu ebilet.pl. Wstęp na wszystkie wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.