Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

FilmKULTURAMiejsca

Filmowy klimat na Muranowie

Czerwony dywan, piękne stroje i wiele wspaniałych filmów. Od 13 do 16 września ten niezwykły klimat będzie można poczuć podczas festiwalu Cannes w Kinie Muranów.

 

Podczas czterodniowego festiwalu widzowie zobaczą na ekranie filmy docenione w filmowej stolicy, jaką jest Cannes. Codziennie o godzinie 20:15 wyświetlany będzie inny film.

13 września zobaczyć będzie można przedpremierowo film Tajemnice Silver Lake nominowany do Złotej Palmy w konkursie głównym. Opowiada o Samie poszukującym sąsiadki, która zniknęła …

14 września na ekranach kin widzowie zobaczą między innymi Umę Thurman znaną szerszemu gronu z filmów Quentina Tarantino takich jak Pulp Fiction czy Kill Bill. Tym razem aktorka wciela się w rolę ofiary seryjnego mordercy, który z każdym kolejnym morderstwem doskonali swoje „umiejętności”.

15 września nagrodzony film Gaspara Noégo przedstawiający losy grupy tancerzy bawiących się na imprezie. W pewnym momencie za sprawą dodanych do alkoholu narkotyków spotkanie przeradza się w pozbawiony hamulców trans.

Ostatni dzień festiwalu (16 września) zwieńczy Kafarnaum w reżyserii Nadine Labaki, o którym było głośno podczas tegorocznego festiwalu. Głównym bohaterem jest 12-letni Zain, który każdego dnia ciężko pracuje, zamiast uczyć ię tak jak jego rówieśnicy. Chłopiec postanawia zmienić swoje życie, gdy rodzice wydają jego młodszą siostrę, wbrew jej woli, za mąż za starszego mężczyznę.

 

Bilety można kupić na oficjalnej stronie kina: https://kinomuranow.pl