Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

FilmKULTURAMiejsca

Kino w towarzystwie gwiazd


Szykuje się idealne połączenie dla miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu i miłośników kina. Z okazji 13. edycji Filmowej Stolicy Lata warszawskie parki zmienią się w sale kinowe pod gołym niebem.

 

Organizatorzy przygotowali wiele cyklów filmowych, dzięki którym każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie.

We wtorki wszyscy zainteresowani kulturą Afryki mogą zobaczyć filmy z cyklu AfryKamera, czyli kino afrykańskie. Na widzów czekają również polskie przedwojenne komedie kierowane nie tylko do starszej widowni, lecz także do młodszych kinomaniaków, których interesują czarno-białe filmy. Do tego jeszcze cykl Wieczory z Leonardem — z niego ucieszą się głównie panie, ponieważ na ekranach zobaczyć będzie można boskiego Leonardo DiCaprio.

Źródło: Fanpage/Filmowa Stolica
Autor: Adrian Krawczyk

Środy to czas idealny między innymi dla fanów filmów z muzyką Hansa Zimmera oraz francuskich komedii. Czwartkowe wieczory przepełnione będą dobrym humorem i masą śmiechu, ponieważ na ten dzień zaplanowano wiele komedii. Nie zabraknie również polskich filmów, takich jak Miasto 44 czy Ida.

Początek weekendu, czyli piątek, zapowiada się bardzo dobrze, ponieważ na widzów czekają filmy, które swoje premiery miały stosunkowo niedawno — na przykład Ostatnia rodzina lub Boska Florence. Oferta na ten dzień jest wyjątkowo bogata, organizatorzy oferują różne cykle: Zrelaksuj się, ekoLato, ruch_roboty_przyszłość, Komedie, Wieczne lato: przygoda. Sobota to czas na filmy akcji, poznanie twórczości reżyserów z rożnych części świata oraz kolejną dawkę dobrego samopoczucia serwowanego przez komedie. Na ekranach w ostatni dzień tygodnia zagości Clint Eastwood, kultowe komedie PRL oraz komedie romantyczne.

Od 26 czerwca seanse odbywają się przez cały tydzień z wyjątkiem poniedziałków. Miejsca oraz godziny wyświetlania filmów są rożne, dlatego warto pobrać kalendarz ze strony organizatora. Znajdziecie go na stronie http://www.filmowastolica.pl.