wlc

Chile, Argentyna i Warszawa, czyli Warsaw Latin Convention

Ten projekt jest wartościowy, bo jednocześnie pozwala się uczyć i nawiązywać nowe kontakty — tak o Warsaw Latin Convention mówi Karolina Zalewska, uczestniczka akcji.

Warsaw Latin Convention to inicjatywa stworzona przez studentów i wykładowców Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jak wyjaśniają organizatorzy, istotą akcji jest „promocja i rozwój relacji prawnych, gospodarczych oraz akademickich pomiędzy instytucjami, przedsiębiorstwami oraz kancelariami w Polsce i Ameryce Łacińskiej”. Brzmi skomplikowanie? Rzecz w tym, że studenci z Polski i wybranego kraju Ameryki Łacińskiej wspólnie pracują nad projektem, którego finałem są wzajemne odwiedziny obu grup — najpierw Polacy lecą do Ameryki Łacińskiej, a później to Amerykanie goszczą w Polsce.

To już trzecia edycja Warsaw Latin Convention. W pierwszych dwóch odsłonach projektu WPiA współpracował z Uniwersytetem w Chile, w tym roku przyszedł czas na Argentynę. Studenci od stycznia tego roku pogłębiają swoją wiedzę na temat regionu uczelni partnerskiej i obowiązującego tam prawa, szacują możliwości eksportu produktów i tworzą perspektywy ewentualnych inwestycji na terenie współpracującego kraju.

— Najważniejszym elementem naszego projektu jest wymiana. Nie znamy jeszcze jej dokładnego terminu, ale prawdopodobnie będzie to na przełomie listopada i grudnia. Nasz zespół tworzy około 10 osób. Oprócz tego, że mamy szereg spotkań organizacyjnych i rekreacyjnych, przygotowujemy także wydarzenia otwarte, na przykład rozmowę z Panią Ambasador Argentyny czy wykład pt. „Instytucja azylu dyplomatycznego w Ameryce Łacińskiej” — opowiada Karolina Zalewska.

Podczas wymiany członkowie Warsaw Latin Convention biorą udział w wielu warsztatach i spotkaniach, poświęconych gospodarce oraz systemowi prawnemu obu państw z profesorami i ekspertami w dziedzinie prawa i ekonomii.

— Dzięki WLC poznałam mnóstwo ciekawych ludzi z energią i zamiłowaniem do języka hiszpańskiego. To wartościowy czas, bo z jednej strony odwiedzamy różne ważne instytucje, m.in. Sąd Najwyższy, a z drugiej integrujemy się, wymieniamy doświadczenia z ludźmi z tak odmiennej części świata. Nauka, kontakty i nowe przyjaźnie, które nie kończą się wraz z końcem projektu! — dodaje Karolina.

źródło: organizator Spotkanie grupy z Ambasadorem oraz Sekretarzem Ambasady Chille w Polsce oraz Panią Konsul Chille w Warszawie. (II edycja WLC). 

 

 

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Cena pączków stabilna

Pomimo wzrostu kosztów podstawowych składników do smażenia pączków, takich jak...

Polski astronuata pozbawiony możliwości głosowania

Polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski nie będzie mógł wziąć udziału w...

Komputerowa imitacja życia zachwyca od ponad 20 lat
Choć od pierwszego wydania The Sims miną niebawem 22 lata,...
Kłótnia prezydentów w Białym Domu zakończona fiaskiem — Trump wstrzymuje pomoc Ukrainie

Piątkowe spotkanie prezydentów USA i Ukrainy w Waszyngtonie zdecydowanie nie...