Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

ARCHIWUMKULTURAMiejscaPolecamyPolskaspołeczeństwoWYDARZENIA

Beksiński – kolekcja prywatna

Zdzisław Beksiński – rysownik, malarz i rzeźbiarz. Mistrz kreowania niepokoju w sztuce. Jego prace można oglądać w Warszawie na wystawie „Beksiński – In hoc signo vinces”.

 

– Pragnę malować tak, jakbym fotografował sny – powiedział kiedyś Beksiński. Jego prace zapadają w pamięć, wciągają – im dłużej wpatrujemy się w obraz, tym dokładniej zauważamy precyzję, przekaz i budowaną fantastykę.

Wystawa o tym samym tytule – In hoc signo vinces” (Pod tym znakiem zwyciężysz) – odbyła się we francuskiej Galerii Roi Dore pod koniec 2017 r., gdzie cieszyła się dużą popularnością. W Warszawie – mieście, w którym żył Beksiński – nie ma żadnej stałej wystawy jego dzieł. Tę lukę teraz zapełnia Art-maniac we współpracy z Galerią Roi Dore oraz Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.

 

źródło: Wikipedia

 

To już trzecia wystawa dzieł Zdzisława Beksińskiego w Muzeum MAW. Prace pochodzą ze zbiorów prywatnych Państwa Anny i Piotra Dmochowskich (którzy sami stworzyli dużą kolekcję prac tego artysty). Niektóre dzieła należą też do Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. Na odwiedzających czekają pejzaże, rysunki oraz fotografie, które pochodzą z kolekcji prywatnej autora.

Prace można oglądać w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej od wtorku 26 czerwca, w godzinach 12-18. Wystawa potrwa do 30 września 2018 roku.
Koszt biletów: 20 zł – bilet normalny, 15 zł – bilet ulgowy.

Link do wydarzenia: https://web.facebook.com/events/462629824175910/