Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Dziękuję, postojęPolskaWYDARZENIA

Zwiedź Warszawę uszami

Zwiedzanie nie musi opierać się wyłącznie na doświadczeniach wizualnych. Nawet miejsce, w którym bywa się codziennie, może okazać się nieznane – wystarczy uruchomić inne zmysły. Dobrą okazją będzie udział w jednym ze spacerów dźwiękowych. Najbliższy rozpocznie się w środę, 25 lipca.

„Wsłuchaj się w miasto” – takie hasło towarzyszy spacerom polegającym na doświadczaniu przestrzeni poprzez dźwięk. Zainteresowani mogą wspólnie z prowadzącą, muzykolożką Izą Smelczyńską zastanowić się, jakimi dźwiękami jesteśmy otoczeni na co dzień i w jaki sposób mogą one na nas wpływać.

Miejscem zbiórki dla uczestników są okolice Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą. Wraz z wydłużaniem się pokonanego dystansu uczestnicy doznają kolejnych wrażeń dźwiękowych: od nieprzyjemnych i sztucznych po relaksujące i naturalne.

W trakcie spaceru przydadzą się telefony z funkcją nagrywania dźwięku. W razie deszczu uczestnicy proszeni są o zaopatrzenie się w parasole lub płaszcze przeciwdeszczowe.

Wydarzenie, które odbywa się w ramach Wakacji z Przekrojem nad Wisłą, jest bezpłatne. Najbliższy spacer odbędzie się w środę, 25 lipca. Zbiórkę zaplanowano na godz. 18, obok kiosku „Przekroju” na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22. W spacerze mogą wziąć udział wyłącznie osoby dorosłe.

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/989814334518049/