Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Dziękuję, postojęPolskaWYDARZENIA

Słodka podróż dookoła świata

Zbliża się prawdziwe święto miłośników słodyczy. Amerykańskie donuty, tureckie baklawy, irańska chałwa – wszystkich tych i wielu innych przysmaków będzie można spróbować podczas Festiwalu Słodkości Świata.

Warszawa zna już Festiwal Czekolady czy Festiwal Słodyczy. Tym razem przyszedł czas na orientalne smakołyki z całego świata. Menu wydarzenia obfituje
w różnorodne desery na zimno i na ciepło, czasami o intrygujących nazwach i z oryginalnymi dodatkami. Nie zabraknie także polskich akcentów: serników, szarlotek czy makowców.

Festiwal odbędzie się w najbliższą niedzielę 29 lipca 2018 r. na stadionie Legii Warszawa (ul. Łazienkowska 3). Uczestnicy będą mieli wystarczająco dużo czasu, żeby spróbować wszystich słodyczy – impreza rozpoczyna się o godz. 11 i potrwa aż do godz. 18. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Organizatorzy zapraszają także na widowisko sportowe: na boisku głównym stadionu, o godz. 14, o tytuł Mistrza Świata powalczą młodzi piłkarze z całego globu. Ostatnim punktem turnieju będzie Wielki Rewanż! Mecz Gwiazd: Telewizja vs Internet. Kapitanem drużyny telewizyjnej jest Tomasz Oświeciński, który zaprosił do swojego składu znanych aktorów i dziennikarzy, m.in.: Roberta Moskwę, Krzesztofa Rześniowieckiego czy Marka Szkolnikowskiego. Drugi zespół to polscy vlogerzy i youtuberzy, m.in.: Oskar <Junajted> Siwiec, GrabaGra, Seto. Ich liderem został Magic of Y.