Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

KULTURAMuzykaPolskaWYDARZENIA

„Voo Voo. Dzień dobry wieczór” – premiera pierwszej biografii zespołu

Po ponad 30 letniej obecności zespołu Wojtka Waglewskiego na polskiej scenie, 14 grudnia ukazała się pierwsza w historii biografia zespołu Voo Voo. Autorem książki jest Piotr Metz, dziennikarz muzyczny, dawniej związany ze stacją RMF FM, a obecnie dyrektor muzyczny Programu III Polskiego Radia.

Wydawnictwo Agora i ART2 Music dało fanom twórczości Voo Voo możliwość zgłębienia historii zespołu, na którego muzyce wychowało się liczne grono Polaków. W ponad 300 stronicowej książce zawarto najważniejsze fakty z działalności zespołu, który wydał ponad 20 albumów studyjnych (ostatnia Placówka ’44 z 2015 roku) i 9 koncertowych. Autor książki, Piotr Metz, w rozmowie z Polskim Radiem tak określił książkę: „to nie wywiad, to rozmowa , w której cały czas zamieniałem się w słuchacza”. Obok rozmów z muzykami, w książce można znaleźć interesujące, często niepokazywane wcześniej, fotografie.

16 grudnia o godzinie 18:00, w warszawskiej restauracji MiTo, mieszczącej się na ulicy Waryńskiego 28, fani będą mieli możliwość porozmawiania z autorem książki i jej bohaterami, czyli Wojciechem Waglewskim, Mateuszem Pospieszalskim, Karim Matuszewskim i Michałem Bryndalem. Poprowadzi je Paweł Goźliński, redaktor naczelny Książki. Magazyn do czytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.