Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

KULTURAMuzyka

Kortez, Zalewski i Podsiadło w singlu Męskiego Grania

Po wielu miesiącach spekulacji organizatorzy Męskiego Grania przedstawili publiczności skład Męskie Granie Orkiestra oraz utwór tegorocznej trasy. Singiel Początek w wykonaniu Korteza, Dawida Podsiadły i Krzysztofa Zalewskiego zapowiada dziewiątą edycję festiwalu.

Utwór Początek miał swoją premierę, podobnie jak rok temu, równocześnie w specjalnej audycji Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz w programie Kuby Wojewódzkiego na TVN. Spekulacji było wiele – spodziewano się, że podobnie jak w ubiegłych latach, do męskiego składu dołączy damski wokal: Daria Zawiałow, Bela Komoszyńska z Sorry Boys lub Brodka. Typowano także męskich wokalistów: Organka, Piotra Roguckiego, Piotra Ziołę czy Fisza. Jednak w tym roku organizatorzy odeszli od rozwiązania damsko-męskiego i zaprosili do nagrania singla trzech przedstawicieli artystów sceny alternatywnej – Krzysztofa Zalewskiego, Korteza i Dawida Podsiadłę.

Zarówno Dawid Podsiadło (singiel Elektryczny z 2014 oraz Wataha z 2016 roku), jak i Krzysztof Zalewski (Armaty z 2015 roku) mają już na swoim koncie singiel Męskiego Grania; wśród weteranów festiwalu znalazło się miejsce dla „debiutanta” – Korteza. Obok nich w składzie Męskie Granie Orkiestra znajdą się Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. Na YouTubie pojawił się już teledysk do singla:

Pierwszy koncert na trasie Męskiego Grania odbędzie się 14 lipca w Poznaniu i co tydzień kolejne miasto w Polsce będzie gościło, oprócz Orkiestry Męskiego Grania, zespoły i artystów, których oficjalny line-up poznamy w najbliższych dniach. Finałowy koncert odbędzie się 25 sierpnia w Żywcu. Pierwsza pula biletów w przedsprzedaży rozeszła się w 6 minut, mimo że skład i singiel trasy były jeszcze nieznane. Kolejna pula biletów trafi do regularnej sprzedaży już niebawem – warto śledzić informacje na fanpage’u Męskiego Grania na Facebooku.

Koncerty trasy:

  • 14 lipca – Poznań, Park Cytadela, Al. Armii Poznań
  • 21 lipca – Katowice, Strefa Kultury, ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 1
  • 28 lipca – Wrocław, Pergola, ul. Wystawowa 1
  • 4 sierpnia – Kraków, Centrum Sportu Parkowa (dawny Stadion Korony Kraków, ul. Parkowa 12 A)
  • 11 sierpnia – Gdynia, Park Kolibki, 291
  • 18 sierpnia – Warszawa, Forty Bema, ul. Jerzego Waldorffa
  • 25 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem, ul. Grojec 50