7910370882_39d180fb66_b

W nowy semestr wchodź z apkami

Oto pięć aplikacji, które pomogą ci skupić się, zarządzać sobą w czasie oraz stworzyć warunki sprzyjające systematycznej pracy.

1. Noisli – w głowie spokój, w uszach las…

Szum morza, a może kawiarniany gwar? Odpowiednia muzyka lub odgłosy natury mogą pozytywnie wpłynąć na twoją koncentrację albo pomóc opanować stres. Jeśli jeszcze nie masz swojej ulubionej składanki do pracy, wypróbuj Noisli. W tej aplikacji możesz dowolnie miksować różne dźwięki i stworzyć swoje idealne połączenia, które odtwarzane w tle, pomogą ci zrelaksować się i skoncentrować. Nasz redakcyjny wybór to dźwięki lasu połączone z szumem fal z dodatkiem lekkiego wiatru w tle.

Noisli – darmowy, dostępny na iOS, Android, w wersji webowej oraz jako rozszerzenie Chrome.

2. Todoist – gdy nie wiesz od czego zacząć, zacznij od listy

Nowy semestr potrafi przyprawić nawet doświadczonych studentów o zawrót głowy. W nawale nowych zajęć i obowiązków łatwo o czymś zapomnieć albo przegapić ważny termin. Spokojnie, lista nas uratuje.

To-do List pozwala na priorytetyzację wybranych zadań, ich pogrupowanie według kolorów i podzielenie tych wymagających więcej pracy na mniejsze. Aplikacja mierzy postępy w pracy i prezentuje je na wykresach – tymi można pochwalić się rodzinie i znajomym. Todoist można zsynchronizować z innymi aplikacjami i narzędziami takimi jak Google Drive, Dropbox, Slack, IFTTT, Google Calendar oraz iCalendar.

Todoist – podstawowa wersja – darmowa, premium – 3 € za miesiąc w rozliczeniu rocznym.

Podobne aplikacje:

Asana

Trello

Wunderlist

3. Forest – odetnij się od smartfona i zasadź las

To jedyna płatna aplikacja w zestawieniu, ale warta uwagi, bo zachęca do odłożenia smartfona na bok, wciągając użytkownika w intrygującą grę.

W Forest wszystko zaczyna się od posadzenia wirtualnego drzewka. W czasie, gdy rośnie, nie należy używać innych aplikacji na tym urządzeniu – jeśli to zrobimy drzewo zostanie ścięte. A za każde nowe wyrośnięte drzewo otrzymuje się wirtualne monety, które pozwalają odblokować nowe gatunki albo dźwięki do puszczania w tle podczas pracy. Regularne używanie aplikacji i zgromadzenie odpowiedniej ilości monet pozwala, jak obiecują twórcy aplikacji na zasadzenie prawdziwego drzewa.

Forest – iOS – 8,99 zł, wersja Android i rozszerzenie Chrome i Firefox – darmowe.

Podobne aplikacje:

Pomodoto

Goodtime productivity timer

4. Quizlet – skojarz i sprawdź się

Ta aplikacja opiera się na technice mnemonicznej, polegającej na zapamiętywaniu nowych słówek, pojęć lub wzorów poprzez budowanie skojarzeń i jest świetna do powtórek materiału. W Quizlet możesz tworzyć własne fiszki albo skorzystać z dużej liczby gotowych zestawów udostępnionych przez innych użytkowników. Aplikacja stanowi ciekawą alternatywę dla papierowych fiszek, które czasem się gubią, brudzą lub niszczą, a ich przygotowanie jest pracochłonne. Z aplikacją Quizlet materiały do nauki masz na smartfonie, swoje fiszki możesz w każdej chwili dodawać lub modyfikować (zestawy stworzone przez innych użytkowników nie mogą być przez nas modyfikowane).

Quizlet – darmowa, dostępna w wersji webowej, na iOS i Androida.

5. OneNote – notatki zawsze pod ręką

One Note to jedno z lepszych narzędzi do tworzenia rozbudowanych notatek. System notesów i sekcji pozwala na dobrą organizację materiałów. Rozpoznawanie odręcznego pisma, możliwość wstawianie wzorów, notatek głosowych oraz wlepianie nalepek ze sfrustrowanym życiem i pracą kotem – to brzmi jak notatki, które chce się pożyczyć.

Pamiętaj, że jako student możesz korzystać z całego pakietu Office Online, i cieszyć się 1TB dysku w chmurze. Przy rejestracji użyj uczelnianego maila i wybierz ofertę dla studentów.

OneNote – darmowa, dostępna w wersji webowej, na PC oraz urządzenia mobilne.

Podobne aplikacje:

Evernote

Zoho Notebook

Zobacz, jak rodzą się gwiazdy
Jak zapewnić sobie świetny humor na cały wieczór? To proste....
I jak jedziesz?!
Kiedy wrzucić „trójkę”? Który pedał to hamulec, a który gaz?...
„Podziemny krąg” w obrzydliwej wersji

Co to znaczy „być obrzydliwym”? Odrzucać od siebie, nie czuć...

Fotograf Magnum w Polsce
Mówi, że im jest starszy, tym podchodzi z aparatem coraz...