ARCHIWUMPolecamy

Przyjdź na urodziny generała Andersa

W tym roku generał Władysław Anders obchodziłby 123. urodziny. Z tej okazji w najbliższą sobotę, 8 sierpnia na Muranowie odbędzie się szereg darmowych imprez przygotowanych przez tamtejsze instytucje, które upamiętnią jego osobę.

dni-andersa.jpgźródło: organizator

Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.30 od wyświetlenia filmu w kinie Muranów pt. „Sen o Warszawie” w reżyserii Krzysztofa Magowskiego. Wszyscy chętni powinni odebrać wejściówkę przed seansem w kasie kina.

Następnie zainteresowani wybiorą się na pieszą wycieczkę po wielokulturowym Muranowie. Wędrówkę urokliwymi uliczkami poprowadzą przewodnicy z Muzeum Historii Żydów Polskich, którzy opowiedzą o podstawach nigeryjskiej kuchni, wskażą chiński ogród oraz zaprowadzą do Ukraińskiego Domu. Spacer rozpocznie się o godz. 14.00 spod głównego wejścia Muzeum i potrwa około 2,5 godziny. Darmowe bilety należy wcześniej zarezerwować na stronie: bilety.polin.pl/nienumerowane.html?id=24637.

Ponadto do godz. 19.00 nie zabraknie atrakcji w muranowskich restauracjach i kawiarniach w postaci sąsiedzkiego grilla, muzyki, gier, zabaw, dancingu, który poprowadzi Michał Fogg, a nawet degustacji win oraz koktajli.