PolskaPolskaSPORTWYDARZENIA

Lisek skoczy przy fontannach

Po memoriale Kamili Skolimowskiej, który obejrzało na żywo rekordowe 41 tysięcy widzów, czas na mityng ,,Gwiazdy na Warszawskich Fontannach”. Niedzielne zawody, 26 sierpnia, będą jedyną szansą, by w stolicy zobaczyć medalistów mistrzostw Europy.

Lekkoatletyka wychodzi do ludzi. W konkursie, który odbędzie się na Podzamczu, blisko publiczności, zobaczymy Piotra Liska. To, że lubi konkursy rozgrywane w nietypowych miejscach m.in. w centrum handlowym, na dworcu czy na rynku Starego Miasta – udowodnił skacząc niedawno 5.90 m na molo w Międzyzdrojach. W Warszawie wystąpi także mistrz świata z 2015 roku, Shawnacy Barber. Dla Kanadyjczyka będzie to czwarty start w Polsce w ciągu niecałych dwóch tygodni.

Kibice oczekują skoków na poziomie 5.90 m w każdym starcie. Teraz będą mieli okazję przekonać się na własne oczy, jak wymagającą i widowiskową konkurencją jest skok o tyczce.

– Wiem, że was przyzwyczailiśmy do takich wyników i później jak skaczemy po 5.70 m, to trochę wam mało, ale uwierzcie, że te wyniki są naprawdę mocne – powiedział Piotr Lisek po mistrzostwach Europy w Berlinie.

W pchnięciu kulą mężczyzn wystąpią zawodnicy, którzy wystartowali w Memoriale Kamili Skolimowskiej. Do koła wejdą medaliści mistrzostw Europy z Berlina: Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki oraz Amerykanie: Darrell Hill i Ryan Whiting. W nietypowej dla siebie dyscyplinie wystąpi wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro w rzucie dyskiem, Piotr Małachowski.

W pchnięciu kulą kobiet widzowie zobaczą złotą medalistkę z Berlina, Paulinę Gubę i czwartą zawodniczkę Starego Kontynentu, Klaudię Kardasz.

Rozpoczęcie mityngu o 16:10

Transmisja w TVP SPORT od godz. 16:00