Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Bez kategorii

Porozmawiaj z narkomanem, czyli Żywa Biblioteka w Warszawie

W Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu „Żywa Biblioteka”. To okazja do tego, by porozmawiać z ludźmi, którzy reprezentują grupy mniejszościowe bądź przekonania, z którymi nie mamy styczności w życiu codziennym.

Żywa Biblioteka działa w prawie taki sam sposób, jak zwykła biblioteka. Każdy z nas może przyjść do niej w dniu wspomnianego wydarzenia i wybrać interesującą pozycję z katalogu, a później wypożyczyć ją na pewien czas. Różnica polega na tym, że książkami są tu prawdziwi ludzie reprezentujący mniejszości i grupy społeczne, które nie są w pełni akceptowane.

Podczas poprzednich spotkań metaforycznymi „książkami” byli między innymi: narkoman, feministka, uchodźca, gej, kobieta z niepełnosprawnością, samodzielna mama, weganka, osoba transpłciowa, muzułmanka, bahaita, osoba z Zespołem Tourette’a czy osoba chora na schizofrenię. Lista osób biorących udział w następnym spotkaniu nie jest jeszcze dostępna.

„Żywa Biblioteka” to wydarzenie organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii Dialog oraz Fundację Rubin. Dwa poprzednie spotkania, w tym jedno obejmujące prelekcję dotyczącą uprzedzeń, odbyły się w przestrzeni BUW. Tak będzie i tym razem.

Wydarzenie objęte jest patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

ŻYWA BIBLIOTEKA – 22 czerwca 2019, g. 15-20, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego

Więcej na: https://www.facebook.com/events/409019093249247/